هفته بیست و ششم بارداری Pregnancy

هفته بیست و ششم بارداری Pregnancy

هفته بیست و ششم بارداری
sixth week pregnancy
مراقبت های بارداری در هفته بیست و ششم بارداری
باید این هفته را جشن بگیری. تو مادری هستی که 26 هفته جنین را در شکم خود نگه داشته‌ای. حتما خسته و کلافه‌ای. حتی نمی‌توانی خودت را کش و قوس دهی، گاهی فکر می‌کنی برای داشتن این ناقلا هنوز آمادگی لازم را نداری. اما نگذار این فکرها تو را از نقشی که بازی می‌کنی دور کند. اگرچه خودت را تنها و خسته احساس می‌کنی، اما این هفته را به آنهایی فکر کن که حسرت تو را می‌خورند و دلشان می‌خواهد جای تو باشند.
Twenty-sixth week of pregnancy
Pregnancy care in the twenty-sixth week of pregnancy
You should celebrate this week. You are a mother who has kept the fetus in your womb for 26 weeks. Definitely tired and cluttered. You can not even bend and bend yourself, sometimes you think you are not ready to have this smart yet. But do not let these thoughts distract you from the role you are playing. Even though you feel lonely and tired, think about this week for those who miss you and want to be in your place.

 

هفته بیست و ششم بارداری

عکس مطلب هفته بیست و ششم بارداری
هفته بیست و ششم بارداری"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب هفته بیست و ششم بارداری

وضعیت جنین در هفته بیست و ششم بارداری

هرچقدر که سیستم عصبی کودک شما رشد بیشتری می‌یابد حرکت او در بدن شما هماهنگی بیشتری دارد. اعصای مرکزی هم با رشد بیشتر جنین را قادر می‌سازد که دمای بدن خودش را با محیط اطرافش تنظیم کند.

او در این هفته خودش را آماده می‌کند تا چشم‌هایش را که مهر و مو به آن زده بود باز کند و شروع به پلک زدن می‌کند. انتظار نداشته باشید با چشم‌های مشکی یا قهوه ای رو به رو شوید رنگ‌های عنبه چشم‌های او به رنگ آبی یا خاکستری مایل به آبی است و تا چند ماه بعد از تولد رنگ ثابتی نخواهد داشت.

ریه‌های او با شاخه‌های برونش در بدنش تکامل می‌یابد. او همچنان در مایع آمنیوتیک تنفس می‌کند و این تمرین حسابی او را تا زمان تولد برای نفس کشیدن آماده می‌کند.  جنین در این زمان 2 تا 3درصد چربی را با خود حمل می‌کند. با این حال وزن‌گیری را تا هفته‌های آخر ادامه می‌دهد. این جنین ناقلا این هفته در حدود یک بادمجان است.

قد: 39 سانتی متر
وزن: 993 گرم

 تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری

وضعیت جنین در هفته بیست و ششم بارداری

وضعیت مادر در هفته بیست و ششم بارداری

دراین هفته رحم به اندازه 6 سانتی‌متر بالای ناف قرار می‌گیرد. این طبیعی است که در نیمه دوم حاملگی در هر هفته ارتفاع رحم یک سانتی‌متر افزایش یابد. در هفته‌های 24 تا 27 فشار خون شما افت کرده بود که در این دوران دوباره جریان خون شما افزایش می‌یابد. در این دوران کمردرد، گرفتگی عضلات پا و فشار به ناحیه لگنی به علت حمل بار سنگین احساس می‌کنید.

مراقبت های بارداری در هفته بیست و ششم بارداری

«پره اکلامپسی» یا مسمومیت حاملگی در اثر افزایش فشار خون و اختلال در کارکرد کلیه‌ها و دستگاه عصبی مرکزی ایجاد می‌شود. نشانه‌های مختلفی برای ایجاد این مشکل وجود دارد که افزایش وزن، تورم و پف کردن ناگهانی دست‌ها، تاری دید، سردرد و دردشکم از جمله این نشانه‌هاست. در مسمومیت شدید حاملگی فشار خون به 16 روی 10 یا بالاتر می‌رسد.

معمولا استراحت مطلق در وضعیت خوابیده به پشت توصیه می‌شود.

کنترل دقیق فشار خون در طی بارداری و مراجعه منظم به پزشک لازم است.

  تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری

تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری

تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری

تغییرات کوچک رژیم غذایی که می‌تواند به تفاوت‌های بزرگی بیانجامد.

بسیاری از مادران از این که تمام مواد مغذی را هر روزه به رژیم غذایی خود راه دهند، احساس ناتوانی می‌کنند. ما در اینجا چند راه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

.  هر روز به همراه صبحانه، یک لیوان کوچک آب پرتقال بخورید. آب پرتقال منبع خوبی از ویتامین سی است که به سلامت لثه‌ها کمک می‌کند. در جذب آهن بدن نیز موثر است.

کولین برای رشد مغز کودک شما ضروری است. تخم مرغ، گوشت بدون چربی و بادام زمینی موادی هستند که سرشار از این ماده اند.

به جای کاهوی پیچ از کاهوی معمولی استفاده کنید. فیبر، ویتامین ب، اسید فولیک، کلسیم، پتاسیم و مواد معدنی موجود در کاهوی معمولی دو برابر کاهوی پیچ است. به علاوه ویتامین سی آن چند برابر است که به سلول های قرمز خونی کمک می‌کند.

مصرف لوتئین خود را افزایش دهید. لوتئین یکی از مهمترین مواد برای سلامت قوه بینایی شما است. کلم، اسفناج و ذرت منبع خوبی از این ماده است.

منبع: niniban

برچسب و تگ های مطلب هفته بیست و ششم بارداری:

هفته بیست و ششم بارداری, هفته بیست و ششم بارداری, جنین در هفته بیست و ششم بارداری, شکل جنین در هفته بیست و ششم بارداری, تغذیه در هفته بیست و ششم بارداری, اندازه جنین در هفته بیست و ششم بارداری
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥