سنگ فضایی RS2 2021 در 16 هزار کیلومتری نقطه برخورد زمین

سنگ فضایی RS2 2021 در 16 هزار کیلومتری نقطه برخورد زمین

یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید
Space Rock RS2 2021
یک سنگ فضایی از یک سیارک با اندازه‌ای نزدیک به اندازه یک وانت یا کامیون، صبح روز چهارشنبه بر فراز کره زمین به طور کامل چرخیده و از داخل حلقه ماهواره‌های ارتباطی بزرگ در مدار به سطح زمین نزدیک شد.
A space rock the size of a truck reached the closest point of impact with Earth
A space rock from an asteroid about the size of a van or truck orbited the Earth completely on Wednesday morning, approaching the Earth’s surface through a ring of large communications satellites in orbit.

 

یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید

عکس مطلب یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید
یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید

به گزارش تسنیم، یک سنگ فضایی از یک سیارک با اندازه‌ای نزدیک به اندازه یک وانت یا کامیون، صبح روز چهارشنبه بر فراز کره زمین به طور کامل چرخیده و از طریق حلقه ماهواره‌های ارتباطی بزرگ در مدار به سطح زمین نزدیک شد اما بدون برخورد با کره زمین به مسیر خود ادامه داد.

این سنگ فضایی به عنوان سیارک “RS2 2021” فهرست‌بندی شده است و قطر آن بین 7 تا 17 فوت (2.1 و 5.2 متر) است و به اندازه یک وانت بزرگ یا حتی یک کامیون است؛ این سنگ فضایی در فاصله 16 هزار کیلومتری از سطح زمین پدیدار شده است و با این حساب، کره زمین، نزدیکترین برخورد سیارکی را در سال 2021 تجربه کرد!

بیشتر بخوانید :‌ مریخ Mars زمانی قابل سکونت بوده است!

این سنگ فضایی با سرعتی مناسب و در حدود بیش از 39 هزار مایل بر ساعت حرکت کرده‌ است اما بدون هیچ حادثه و برخوردی در منظومه شمسی به راه خود ادامه می‌دهد و اگر هم مسیرش به سمت کره زمین بود با توجه به شرایط موجود، احتمالاً به طور کامل در جو زمین می‌سوخته است؛ به عنوان مثال شهاب سنگی که در سال 2013 به روسیه برخورد کرد باعث انفجاری در جو شد که از جمله تبعات آن، منفجر شدن و شکستن هزاران پنجره در خانه‌های مردم شد و بزرگترین قطعه‌ای که از آن شهاب سنگ در زمین یافت شد، نزدیک به 1.5 متر بود در حالی که  اندازه و سایز آن شهاب‌سنگ حداقل 10 برابر سنگ فضایی است که در اطراف کره زمین پرسه می‌زده است.

اخترشناسان معتقدند شهاب‌سنگ‌ها یا سنگ‌های فضایی شبیه RS2 2021 تهدیدی برای کره زمین و امنیت صاحبانش نیستند اما نگرانی ما از شهاب‌سنگ‌هایی است که هنوز کشف نشده‌اند.

برچسب و تگ های مطلب یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید:

یک سنگ فضایی به اندازه یک کامیون به نزدیکترین نقطه برخورد با کره زمین رسید, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥