اسپیس ایکس سال 2024 به مریخ سفر می کند

اسپیس ایکس سال 2024 به مریخ سفر می کند

اسپیس ایکس SpaceX سال 2024 به مریخ Mars سفر می کند

اسپیس ایکس سال 2024 به مریخ سفر می کند

اسپیس ایکس سال 2024 به مریخ سفر می کند
استارشیپ Starship
“ایلان ماسک” در حال به تعویق انداختن جدول زمانی شرکت “اسپیس ایکس”(SpaceX) برای سفر به مریخ است و به تازگی اعلام کرده است که حدس می زند ماموریت این شرکت به مریخ در سال ۲۰۲۴ محقق شود.
SpaceX travels to Mars in 2024
Starship Starship
Ilan Musk is postponing SpaceX’s schedule for a trip to Mars, and recently announced that he expects the company’s mission to Mars to be completed in 2024.استارشیپ سال 2024 به مریخ سفر می کند


اسپیس ایکس سال 2024 به مریخ سفر می کند
اسپیس ایکس سال 2024 به مریخ سفر می کند

“ایلان ماسک” در حال به تعویق انداختن جدول زمانی شرکت “اسپیس ایکس”(SpaceX) برای سفر به مریخ است و به تازگی اعلام کرده است که حدس می زند ماموریت این شرکت به مریخ در سال 2024 محقق شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، “ایلان ماسک” بنیانگذار و مدیر عامل شرکت فضایی خصوصی “اسپیس ایکس” در حال عقب انداختن ارزیابی و برآورد خود از زمان انجام مأموریت مریخی این شرکت است که در ابتدا برای سال 2022 برنامه ریزی شده بود، اما او به تازگی اعلام کرده است که حدس می زند فضاپیمای نسل بعدی “استارشیپ”(Starship) برای پنجره پرتاب بعدی در سال 2024 آماده شود.

 

“ایلان ماسک” به عنوان مشتاق ترین فرد جهان در ترک زمین، قصد داشت طی یک مأموریت رباتیک را در سال 2022 به مریخ بفرستد و یک سفر سرنشین دار را نیز برای سال 2024 در نظر گرفته بود. اما در یک مصاحبه اخیر در کنفرانس مجازی “انجمن مریخ”، این جدول زمانی را به تعویق انداخت و گفت که فکر می‌کند فضاپیمای نسل بعدی اسپیس ایکس موسوم به استارشیپ در سال 2023 آماده شود و در پنجره پرتابی سال 2024 پرتاب شود.

بازگشت موشک ناسا NASA بعد از نیم قرن به زمین"تبلیغات ویژه فان طب"

ستون‌هایی شگفت‌انگیز در سحابی شاه تخته

مدارهای گردش مریخ و زمین به دور خورشید، تقریبا هر دو سال یک بار این دو سیاره را به نزدیکترین فاصله نسبت به یکدیگر می رسانند. به همین دلیل است که سه مأموریت رباتیک مریخی از جمله مریخ نورد “استقامت”(Perseverance) ناسا طی هفته‌های متوالی در ماه ژوئیه امسال روانه سیاره سرخ شدند.

 

“ماسک” در مورد پرتاب در سال 2024 گفت که فکر می‌کند یک فرصت برای مبارزه پیدا کرده‌اند، اما برای انجام این کار، تیم او در اسپیس ایکس باید سریع‌تر حرکت کند و “ماسک” اصطلاحا از شکستن چند تخم مرغ برای رسیدن به هدف خود نمی‌ترسد. چرا که وی هنگام صحبت درباره توسعه فضاپیمای استارشیپ که قرار است دهها نفر را طی یک سفر به مریخ ببرد، گفت: ما احتمالاً چند فضاپیما را[در این راه] از دست خواهیم داد.

 

تاکنون نمونه‌های اولیه استارشیپ پروازهای‌های کوتاه و کم ارتفاعی را از مرکز آزمایش اسپیس ایکس مستقر در تگزاس تجربه کرده‌اند. “ماسک” می‌خواهد مدل‌های اولیه برای اولین بار در سال 2021 به مدار زمین بروند. او همچنین فکر می‌کند که این شرکت باید در سال 2022 یک نسخه آزمایشی برای سوخت‌گیری در مدار آماده و سپس یک سفر چند روزه به ماه را محقق کند.

ناسا مشغول آزمایش لباس فضانوردی زیر آب

با این حال، هنوز چیزی قطعی نشده است و “ماسک” هنگام تماس با “روبرت زوبرین” رئیس انجمن مریخ گفت: این‌ها فقط حدس هستند.

 

“ماسک” در مورد اینکه چه کسی می‌خواهد اولین بار توسط اسپیس ایکس به مریخ برود، گفت که تاسیس یک شهر در مریخ زمانی پایدار خواهد بود که یک میلیون نفر هم بخواهند و هم بتوانند از پس هزینه‌های سفر به سیاره سرخ برآیند. به عبارت دیگر، بنابراین اولین مریخی‌ها احتمالاً از ثروتمندترین افراد زمین خواهند بود.


برچسب و تگ های مطلب استارشیپ سال 2024 به مریخ سفر می کند:

استارشیپ سال 2024 به مریخ سفر می کند,مریخ,Mars,سفربه مریخ,فضاپیمای مریخ,سفر به مریخ به تعویق افتاد,ایلان ماسک,شرکت اسپیس ایکس,Space X,StarShip,سفر به فضا,فضا,نجوم,ترک زمین,مارس,مریخ نورد,زندگی در مریخ,سیاره مریخ,سفر به مریخ در سال 2022,سفر به مریخ در سال 2024,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥