تقارن هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

تقارن هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus

مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران
مقارنه هلال ماه و زهره
Comparison of the crescent moon and Venus
کارشناس نجوم از امکان رصد سیاره زهره و هلال ماه در جمعه پیش از طلوع خورشید خبر داد و گفت: این همنشینی فرصت خوبی برای عکاسی فراهم می کند.
The astronomy expert announced the possibility of observing the planet Venus and the crescent moon on Friday before sunrise and said: “This companionship provides a good opportunity for photography.”


مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران  مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus
مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus


کارشناس نجوم از امکان رصد سیاره زهره و هلال ماه در جمعه پیش از طلوع خورشید خبر داد و گفت: این همنشینی فرصت خوبی برای عکاسی فراهم می کند."تبلیغات ویژه فان طب"

خسرو جعفری زاده در خصوص همنشینی هلال ماه با سیاره زهره به مهر گفت: صبحگاه روز جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پیش از طلوع خورشید هلال ماه و سیاره زهره در کنار یکدیگر قرار می گیرند که به این رویداد همنشینی یا مقارنه می گویند.

وی افزود: سیاره ناهید و هلال ماه در ساعت ۴:۱۵ دقیقه به وقت تهران از افق شرقی طلوع می کنند و کمی پس از آن با ارتفاع گرفتن از افق به آسانی قابل رویت هستند و این رویداد در تمام نقاط ایران قابل رویت و رصد است.

این کارشناس نجوم با اشاره به زمان رصد در ایران گفت: این دو جرم آسمانی در شهرهای غربی ایران کمی دیرتر طلوع می کنند و در شهرهای شرقی ایران زودتر از زمان گفته شده طلوع خواهند کرد. 

وی افزود: به منظور رصد این همنشینی، نیازی به ابزار رصدی نیست و با چشم غیر مسلح دیده می شوند. کافی است کمی پس از طلوع این دو جرم آسمانی، به سمت شرق ایستاده و در بالای افق همنشینی را رصد کرد. 

مدیر باشگاه نجوم تهران با تاکید بر اینکه رصد این همنشینی امکان عکاسی نمای باز را برای علاقمندان فراهم می سازد، خاطر نشان کرد: جدایی زاویه از ماه و سیاره زهره در زمان رصد و همنشینی، حدود ۳.۱ درجه است.

به گفته جعفری زاده، فاز ماه ۷ درصد و درخشندگی سیاره زهره منفی ۴ است که به وضوح می توان هر دو را رصد کرد.

وی عنوان کرد: این همنشینی را می توان تا زمان طلوع خورشید در آسمان رصد کرد.

برچسب و تگ های مطلب مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران   :

مقارنه هلال ماه و زهره,ماه,زهره,مقارنه ماه و سیاره زهره,ونوس,Comparison of the crescent moon and Venus,مقارنه هلال ماه و زهره امروز در آسمان ایران Symmetry of the Moon and Venus,فضا,نجوم,هلال ماه,سیاره ونوس یا زهره,کهکشان,ناسا,NASA,اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥