تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار

تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار

تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار
Synthetic plaster from waste
گچ یک ماده معدنی طبیعی است که به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می‌شود و دانشمندان برای اولین بار روشی برای تولید گچ مصنوعی از ضایعات ابداع کرده‌اند.
Production of synthetic gypsum from waste for the first time
Synthetic plaster from waste
Gypsum is a natural mineral that is used as a building material, and scientists have for the first time developed a method for producing synthetic gypsum from waste.

 

تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار

عکس مطلب تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار
تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار

توضیحات کامل مطلب تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، گچ عمدتاً از سولفات کلسیم دی هیدرات تشکیل شده در سیمان، برای تکمیل پوشش دیوارها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً گچ به دست آمده از معادن باید خرد شده و به پودر مبدل شود تا قابل استفاده شود. این کار مستلزم مصرف مقدار زیادی برق است و از سوی دیگر همه کشورها دارای ذخایر گچی فراوان برای بهره برداری نیستند."تبلیغات ویژه فان طب"

گروهی از محققان برای نخستین بار توانستند از مواد زائد برای تولید گچ استفاده کنند. این مواد عبارتند از اسید سولفوریک باقی مانده از تولید الیاف مقاوم در برابر حرارت، پودر سنگ آهک که به عنوان محصول جانبی در پردازش سنگ آهک تولید می‌شود و آب.

با ترکیب این مواد و پردازش آنها گچی به دست آمد که حداقل از ۹۵ درصد از خواص گچ طبیعی برخوردار بود. محققان بلاروسی، ایرلندی و روس که به طور مشترک بر روی این پروژه کار کرده‌اند، می‌گویند روش یادشده برای تولید سه نوع گچ مصنوعی با سه روش مختلف قابل استفاده است.

گچی که بدین شیوه به دست می‌آید در برابر حرارت مقاوم بوده، رطوبت را جذب می‌کند، جاذب صداست و در برابر آتش مقاومت خوبی دارد. استفاده از ضایعات برای تولید گچ موجب صرف انرژی کمتر، کاهش تخریب محیط زیست و تسریع در روند تولید گچ می‌شود.

برچسب و تگ های مطلب تولید گچ مصنوعی از ضایعات برای اولین بار:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥