فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال ۲۰۲۵ برچیده می‌شود

فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال ۲۰۲۵ برچیده می‌شود

فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال ۲۰۲۵ برچیده می‌شود
The British telephone will be dismantled in 2025
به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، اپراتور‌های تلفن ثابت در بریتانیا تلفن هر خانه را به جای سیم‌کشی مسی مرسوم تلفن ثابت به خطوط اینترنتی وصل می‌کنند.
British landline technology will be dismantled in 2025
According to the BBC, fixed telephone operators in the UK connect the telephone of every home to the internet instead of the traditional copper wiring of the fixed telephone.

 

فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال2025برچیده می‌شود

عکس مطلب فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال2025برچیده می‌شود
فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال2025برچیده می‌شود

توضیحات کامل مطلب فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال2025برچیده می‌شود

فناوری تلفن ثابت در بریتانیا در سال ۲۰۲۵ برچیده خواهد شد.

به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، اپراتور‌های تلفن ثابت در بریتانیا تلفن هر خانه را به جای سیم‌کشی مسی مرسوم تلفن ثابت به خطوط اینترنتی وصل می‌کنند."تبلیغات ویژه فان طب"

تلفن ثابت چیست و چطور کار می‌کند؟

یک زنگ به من بزن! آلکساندر گراهام بل اولین تلفن جهان را اختراع و در سال ۱۸۷۶ آن را ثبت کرد. دو سال پس از آن بل توانست اولین تماس تلفنی راه دور در بریتانیا را در حضور ملکه ویکتوریا برقرار کند.

در مدت یک قرن پس از این اختراع به تدریج سیم‌های تلفن در سراسر بریتانیا نصب شد و مردم توانستند با هم تماس تلفنی بر‌قرار کنند. تلفن‌های ثابت صدا را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کنند و این جریان از طریق سیم‌های مسی به تلفن فرد دیگر می‌رسد و او می‌تواند صدا را بشنود.

هر چند از زمان به راه افتادن اینترنت مردم بیش از پیش به کابل‌های فیبر‌ نوری روی آوردند، روشی که شرکت‌های خدمات تلفن می‌گفتند به‌‌صرفه‌تر و مطمئن‌تر از کابل‌های مسی قدیمی است. با تلفن‌های قدیمی مثل این که در تصویر بالا می‌بینید به‌جای فشار دادن دگمهٔ هر شماره باید انگشت خود را در سوراخ آن شماره قرار می‌دادید و صفحهٔ شماره‌گیر را به سمت راست می‌چرخاندید تا هر شماره درست گرفته شود.

مشکل بزرگ تلفن ثابت این بود که اگر خانه نبودید نمی‌توانستید به کسی تلفن بزنید و کسی هم نمی‌توانست با شما تماس بگیرد. پیش از تلفن‌های همراه، باجه‌های تلفن عمومی برای رفع این مشکل ساخته شده بود.

با اعلام برچیده شدن فناوری تلفن ثابت شرکت‌های خدمات تلفن اعلام کردند که نیازی نیست مردم دستگاه‌های تلفن خود یا شماره تلفن خود را تعویض کنند. همه‌ تغییرات در زیر‌ساخت انجام خواهد شد. البته آنها اعلام کرده‌اند که پس از این افراد برای استفاده از تلفن ثابت باید آن را به روتر اینترنت وصل کنند.

وقتی فناوری قدیمی تلفن ثابت برچیده شود دیگر بدون اینترنت مردم نمی‌توانند با تلفن ثابت تماس برقرار کنند. در بریتانیا، آفکام (نهاد تنظیم‌کننده مقررات رسانه‌ای بریتانیا) اعلام کرده است برای افرادی که اینترنت ندارند خدمات اینترنتی ساده و محدود فقط برای تماس تلفنی ارائه خواهد شد و نیازی نیست هزینهٔ خدمات اینترنت پر‌سرعت پرداخته شود.

برچسب و تگ های مطلب فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال2025برچیده می‌شود:

فناوری تلفن ثابت انگلیس در سال2025برچیده می‌شود, گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی گالکسی سامسونگ,موبایل نوکیا,گوشی نوکیا,موبایل سونی اریکسون,سونی اریکسون اکسپریا,قیمت گوشی htc,تبلت,تبلت سامسونگ,تبلت سونی,تلویزیون سامسونگ,تلویزیون ال جی,آیفون,آی پد,لپ تاپ,قیمت لپ تاپ

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥