همه چیز درباره غسل جنابت

همه چیز درباره غسل,the ghusl,واجب شدن غسل جنابت,غسل جنابت چه زمانی واجب می شود,غسل جنابت,آموزش غسل جنابت,روش صحیح و درست غسل جنابت,

غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود؟
the ghusl
غسل جنابت چه زمانی و در چه صورتی بر زن واجب می شود؟
غسل جنابت در افراد در مواقع خاصی واجب می شود که فرد در صورت رابطه جنسی و خروج منی از خود باید غسل را انجام دهد.
When is janabah ghusl obligatory on human beings?
When and in what form does janabah ghusl become obligatory on a woman?
Janabat ghusl is obligatory in people in certain cases that a person must perform ghusl in case of sexual intercourse and ejaculation.

 

غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود

عکس مطلب غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود"تبلیغات ویژه فان طب"
غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود,عکس غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود,سئو غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود,مقاله غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود,

توضیحات کامل مطلب غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود

 پرسش: غسل جنابت چه زمانی و در چه صورتی بر زن واجب می شود؟

پرسش: آیا موقع تحریک جنسی مایعی که خارج می شود منی است؟

آیت الله خامنه ای
زن در غیر از مورد نزدیکی و دخول،اگر بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود ،جنب می شود. اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد، ولی مایعی خارج نشود و یا شک کند که مایعی خارج شد یا نه ،

جنب نمی شود و غسل لازم نیست. زن اگر یقین به خارج شدن منی پیدا کند، جنب می شود .اگر یقین پیدا نکند جنب نمی شود. بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال رطوبتی از او خارج می شود ،چون به اوج شهوت نرسیده ،جنب نمی شود . رطوبت خارج شده هم پاک است . وضو و غسل را باطل نمی کند.(۱)

آیت الله مکارم شیرازی
زن با دو چیز جنب می شود و هرگاه جنب شود باید غسل جنابت کند

۱- بوسیله داخل شدن آلت تناسلی مرد به جلو یا عقب زن که اگر به اندازه ختنه گاه یا بیشتر داخل شود زن و مرد هردو جنب می شوند گرچه منی خارج نشود.

۲- بیرون آمدن مایعی در اوج لذت .اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود جنب می شود و آن مایع نجس است وباید غسل جنابت کند .

و اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد ولی مایعی خارج نشود و یا شک کند که مایعی خارج شد یا نه جنب نمی شود و غسل لازم نیست. به دیگر سخن زن اگر یقین به خارج شدن مایع درحال اوج لذت پیدا کند جنب می شود و اگر یقین پیدا نکند جنب نمی شود.

بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال رطوبتی از او خارج می شود چون به اوج شهوت نرسیده جنب نمی شود و رطوبت خارج شده هم پاک است و وضو و غسل را باطل نمی کند.(۲)

پرسش: اوج لذت و شهوت چه حالتی است؟
اوج لذت و شهوت به حالتی گفته می شود که در آن حال معمولا انسان از خود بی خود می شود و لذت زیادی می برد . منی بیرون می ریزد. بعد از تمام شدن آن حالت انسان احساس تخلیه شدن و ارضا می کند. حالت شهوتش تمام و بدنش سست می شود . حالت تحریک آمیزی که پیش از تخلیه شدن داشت، دیگر آن حالت را ندارد.

جمع بندی
بنابراین ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد ولى مایعى که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است ولی به طور کلی هر وقت یقین پیدا کردید آنچه از شما خارج شده منی بوده نجس است و غسل جنابت واجب می شود

و اما هر وقت یقین ندارید، غسل واجب نمی شود و اجتناب از آن رطوبت نیز لازم نیست.حتما بخوانید ترشحات و رطوبت های که از زن خارج می شود چه حکمی دارد؟

پی نوشت
۱- آیت الله خامنه ای، استفتاآت، سوال ۱۷۱.
۲- آیت الله مکارم توضیح المسائل م۳۶۱و مسائل کثیرالابتلا م۱۸.

منابع : بیتوته و islamquest

برچسب و تگ های مطلب غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود:

غسل جنابت چه مواقعی بر انسان واجب میشود, غسل جنابت, غسل جنابت چیست, احکام غسل جنابت, حکم غسل جنابت, غسل جنابت زن, غسل جنابت مرد, واجب شدن غسل جنابت, غسل جنابت چه زمانی واجب می شود,احکام غسل جنابت حکم غسل جنابت غسل جنابت,غسل جنابت چیست,غسل جنابت زن,غسل جنابت مرد,واجب شدن غسل جنابت,غسل جنابت چه زمانی واجب می شود,همه چیز درباره غسل,the ghusl,واجب شدن غسل جنابت,غسل جنابت چه زمانی واجب می شود,غسل جنابت,آموزش غسل جنابت,روش صحیح و درست غسل جنابت,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥