روز و شب یکسان در سیاره عظیم کوکوناتس -۲b Coconuts-۲b

روز و شب یکسان در سیاره عظیم کوکوناتس -۲b  Coconuts-۲b

کشف سیاره ای که روز و شب در آن یکسان است!
The massive planet Coconuts-2b
به تازگی سیاره ای گازی و عظیم در فاصله ۳۵ سال نوری زمین رصد شده که دور ستاره سرخ و کوتوله مدار می زند. روز و شب در این سیاره تقریبا یکسان است.
Discover a planet where day and night are the same!
The massive planet Coconuts-2b
A massive gas planet has recently been observed 35 light-years from Earth orbiting a red and dwarf star. Day and night on the planet are almost the same.

 

کشف سیاره ای که روز و شب در آن یکسان است!

عکس مطلب کشف سیاره ای که روز و شب در آن یکسان است!
کشف سیاره ای که روز و شب در آن یکسان است!

توضیحات کامل مطلب کشف سیاره ای که روز و شب در آن یکسان است!

به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت، ستاره شناسان سیاره عجیبی کشف کرده‌اند که در فاصله ۳۵ سال نوری از زمین قرار دارد و روز و شب آن کاملاً یکسان است."تبلیغات ویژه فان طب"

این سیاره خارج از منظومه شمسی که «کوکوناتس -۲b» یا (Coconuts-۲b) نام دارد، یک سیاره عظیم گازی است که حجم آن ۶ برابر مشتری است و دور یک ستاره کوتوله سرخ مدار می‌زند. فاصله این سیاره و ستاره کوتوله مذکور ۹ میلیارد کیلومتر است که ۶ هزار بار کمتر از فاصله بین زمین و خورشید (۱۵۱.۸۷ میلیون کیلومتر) به حساب می‌آید.

مدار بزرگ این سیاره و دمای اندک ستاره سرخ کوتوله به آن معنا است که روز در این سیاره تقریباً با شب یکسان است و ستاره مذکور به شکل یک نور درخشان قرمز دیده می‌شود.
ژوجیانگ ژانگ، یک فارغ التحصیل انستیتو ستاره شناسی دانشگاه هاوایی به طور غیرمنتظره «کوکوناتس ۲b» و منظومه «کوکوناتس ۲» را طبقه بندی کرده است. سیاره «کوکوناتس ۲b» نخستین بار در ۲۰۱۱ میلادی رصد شد. اما کارشناسان تصور می‌کردند این یک شیء آسمانی شناور باشد.

ژانگ در این باره می‌گوید: منظومه «کوکوناتس ۲» یک سیاره عظیم در فاصله‌ای طولانی از یک ستاره با دمایی اندک مدار می‌زند و با منظومه شمسی تفاوت بسیار زیادی است.

دمای سیاره کوکوناتس ۲b حدود ۱۶۰ درجه سلیوس است و به دلیل بازده اندک انرژی آن فقط با استفاده از نور مادون قرمز قابل ردیابی است.

برچسب و تگ های مطلب کشف سیاره ای که روز و شب در آن یکسان است!:

اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥