تولید کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان

تولید کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان

کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد
The smallest conductor of electricity
محققان موفق به تولید ابرذره‌ای در ابعاد غبار شده‌اند که مجموعه‌ای از ۹۰ خازن زیستی لوله‌ای شکل است و می‌تواند به اندازه یک باتری‌ای ای‌ای در خود انرژی ذخیره کند.
The world’s smallest conductor of electricity was produced
Researchers have succeeded in producing dust-sized superparticles, which are a collection of 90 tubular biodegradable capacitors that can store as much energy as an IA battery.

 

کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد

عکس مطلب  کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد
کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد

توضیحات کامل مطلب کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد

به گزارش مهر: پژوهشگران آلمانی با ترکیب قطعات الکترونیکی مینیاتوری با پوسته‌های منعطف موفق به تولید کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان شدند."تبلیغات ویژه فان طب"

این ماده که از ذرات گرد و غبار هم کوچک‌تر است، از ولتاژی معادل با باتری‌های ای ای ای برخوردار است و به شکلی ایمن می‌توان از آن برای ذخیره انرژی در بدن انسان استفاده کرد. فناوری یادشده را می‌توان برای انتقال انرژی از طریق خون انسان نیز به کار گرفت.

این ماده نانوهادی می‌تواند انرژی نانو حسگرهای نصب شده بر روی ایمپلنت‌های درون بدن انسان را تأمین کند و از بسیاری از مشکلاتی که فعلاً برای استفاده از آنها وجود دارد، جلوگیری کند.

ابرهادی های زیستی مذکور متشکل از لایه‌های پلیمری هستند که در بین آنها مواد حساس به نور برای جمع آوری انرژی، غشای جداکننده و الکترودهایی که از یک پلیمر سازگار با رسانایی الکتریکی (به نام PEDOT:PSS) ساخته شده‌اند نصب شده است. کل این مجموعه بر روی یک سطح بسیار باریک نصب می‌شود و کمتر از ۰.۰۰۱ میلیمتر مربع مساحت دارد.

در جریان استفاده آزمایشی از این ابزار در پلاسمای خون ۷۰ درصد از انرژی بعد از ۱۶ ساعت استفاده باقی مانده بود و لذا می‌توان به کاربرد آن برای مقابله با طیفی گسترده از بیماری‌ها امیدوار بود.

برچسب و تگ های مطلب کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد:

کوچک‌ترین ماده هادی جریان برق در جهان تولید شد, کشفیات جدید علمی,دانستنیهای علمی,دانستنیهای علمی,روش حل مکعب روبیک,راه حل مکعب روبیک,حالت تهوع,کشفیات جدید علمی ایران
,,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥