ربات دوپای کیسی Cassie مسافت 5 کیلومتر را دوید

ربات دوپای کیسی Cassie مسافت 5 کیلومتر را دوید

یک ربات دو پا موفق به دویدن مسافتی ۵ کیلومتری شد
The two-legged robot Cassie ran a distance of 5 km
ربات دوپای “کیسی”(Cassie) که متعلق به دانشگاه ایالتی اورگن است اکنون توانایی جدیدی کسب کرده است:‌ دویدن
A two-legged robot managed to run a distance of 5 km
The two-legged robot Cassie ran a distance of 5 km
Oregon State University’s bipedal robot “Cassie” has now acquired a new ability: ‌ Running

 

یک ربات دو پا موفق به دویدن مسافتی 5 کیلومتری شد

عکس مطلب یک ربات دو پا موفق به دویدن مسافتی 5 کیلومتری شد
یک ربات دو پا موفق به دویدن مسافتی 5 کیلومتری شد

توضیحات کامل مطلب یک ربات دو پا موفق به دویدن مسافتی 5 کیلومتری شد

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، این ربات برای نشان دادن توانایی خود مسافتی پنج کیلومتری را برای اولین بار دوید."تبلیغات ویژه فان طب"

سازندگان این ربات دوپا در سال ۲۰۱۷ از آن رونمایی کردند در آن زمان “کیسی”‌ قادر بود با سرعتی ثابت حرکت کند. این ربات براساس رباتی به نام آتریاس(Atrias) که سازندگان “کیسی” پیش از این ساخته بودند ایجاد شد با این تفاوت که پاهای قابل چرخش به آن اضافه شد و سیستم الکترونیکی آن نیز پوشانده شد تا بتواند در شرایط بارانی و برفی در محیط‌های خارجی حرکت کند.

از آن زمان تاکنون محققان از یادگیری ماشینی استفاده کردند تا به “کیسی” توانایی‌ جدید دویدن را بیاموزند. “کیسی”‌ با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری عمیق و پاهای شترمرغ مانندش حرکت می‌کند و حالت عمودی خود را هنگام حرکت حفظ می‌کند.

یش گودس(Yesh Godse)، یکی از سازندگان این ربات می‌گوید: یادگیری عمیق روشی قدرتمند است که ربات را قادر به دویدن، پریدن، راه رفتن و بالا رفتن از پله‌ها می‌کند.

دویدن ویژگی جدیدی در دنیای ربات‌ها نیست. ربات شرکت هوندا از سال ۲۰۰۴ تاکنون دارای قابلیت دویدن با سرعت ۳.۷ مایل بر ساعت است و ربات‌های دیگری نیز با چنین قابلیتی وجود دارند اما این اولین باری است که یک ربات دوپا چنین مسیر طولانی را می‌دود.

“کیسی”‌ پنج کیلومتر از محوطه‌ی دانشگاه اورگن را در ۵۳ دقیقه و ۳ ثانیه دوید. اگرچه این ربات نتوانست تمام مسیر را به طور ثابت بدود و در پی گرم شدن بیش از حد رایانه‌هایش دوبار به زمین خورد و چندین بار طی مسیر استراحت کرد.

به گفته‌ی محققان این اولین باری است که یک ربات دو پا پنج کیلومتر کامل را می‌دود. البته حرکت این ربات با راه رفتن آغاز شد و در طی حرکت به کمک نیز احتیاج داشت.

برچسب و تگ های مطلب یک ربات دو پا موفق به دویدن مسافتی 5 کیلومتری شد :

کامپیوتر,اینترنت,اختراعات,اختراعات جدید,ثبت اختراع,سایت اختراع,تکنولوژی جدید,تکنولوژی روز,گرافیک کامپیوتر,اخبار اختراعات,اخبار کامپیوتر
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥