رونمایی از نسخه ویژه ی مدل افسانه ای تویوتا سوپرا

رونمایی از نسخه ویژه ی مدل افسانه ای تویوتا سوپرا

نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد
Toyota GR-RZ Legendary Car
بدون تردید یکی از افسانه ای ترین مدل های تاریخ کمپانی تویوتا، سوپرا بوده و حالا کمپانی تویوتا نسخه مخصوص ۳۵ امین سالگرد تویوتا سوپرا را معرفی کرده است.
A special edition of the legendary Toyota model was unveiled
Undoubtedly, one of the most legendary models in the history of Toyota was the Supra, and now Toyota has introduced a special edition for the 35th anniversary of the Toyota Supra.

 

نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد

عکس مطلب نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد
نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد

توضیحات کامل مطلب نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد

به  گزارش  اسب بخار؛نسل فعلی تویوتا سوپرا حالا تقریبا دو سال و نیم است که معرفی گردیده و در این مدت نسخه های خاص زیادی از این خودرو عرضه شده است. اما این بار با نسخه ای خاص تر و جذاب تر طرف هستیم که به مناسبت ۳۵ امین سالگرد تولید این مدل معرفی شده و تولید محدودی را هم دارد."تبلیغات ویژه فان طب"
تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

سوپرا ابتدا در سال ۱۹۷۸ تولید شد و تولید این خودرو در چهار نسل تا سال ۲۰۰۲ ادامه پیدا کرد. در سال ۲۰۱۹ کمپانی تویوتا نسل جدید این خودرو را بعد از مدت ها به بازار آورد که البته بسیاری معتقد هستند نسل های قبلی این خودرو به مراتب جذاب تر از این نسل جدید بودند. حالا پس از ۳۵ سال، تویوتا با نسخه ای تولید محدود تولد سوپرای افسانه ای را جشن می گیرد.

تغییرات اندک و تولید محدود در دو نسخه

در واقع از لحاظ ویژگی های فنی و مکانیکی این خودرو تغییراتی نداشته و در دو نسخه بر اساس سوپرای ۴ و ۶ سیلندر عرضه می شود. در ظاهر هم نسبت به نسخه سوپرا GR تغییری احساس نمی کنیم و تنها رینگ های آلیاژی جدید و مشکی مات است که این خودرو را از دیگر نسخه ها متمایز می کند. نسخه ای که با پیشرانه ۳ لیتری عرضه می شود RZ نام دارد و نام نسخه ای که به پیشرانه دو لیتری مجهز است SZ-R است.

تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

نسخه مخصوص ۳۵ امین سالگرد تویوتا سوپرا با پیشرانه سه لیتری تنها با رنگ دودی مخصوص کمپانی تویوتا عرضه می شود که در تصاویر هم می بینید؛ اما با سفارش نسخه دو لیتری می توانید ۵ رنگ مختلف را سفارش دهید که یکی از آن ها رنگ زرد جذاب و مخصوصی است که در تصاویر دیده می شود. تفاوت دیگری که نسخه ۳ لیتری (RZ) را از نسخه دو لیتری (SZ-R) متمایز می کند، دیسک ترمز بزرگ تر در نسخه قوی تر است که با کلیپر مخصوص قرمز رنگ جلوه خاصی به ظاهر آن داده است.

تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

کابین نسخه مخصوص ۳۵ امین سالگرد تویوتا سوپرا

در داخل سوپرا ۳۵ امین سالگرد همان طراحی را می بنیم که در سوپرا GR استاندارد دیده می شد و تغییرات اندک است. قطعاتی از جنس فیبر کربن جایگزین شده و صندلی های مخصوص و اسپرت جدیدی در این نسخه خاص دیده می شود. در مورد امکانات تقریباً همان امکاناتی را در این خودرو می بینیم که در سوپرای معمولی دیده می شد. همانطور که گفته شد این خودرو تفاوت چندانی با سوپرای معمولی در داخل و خارج ندارد؛ اما آنچه این خودرو را متمایز می کند، محدودیت در تولید آن است که همین باعث می شود خرید این خودرو منوط به شانس مشتری باشد.

تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

چگونگی خرید این نسخه خاص!

جالب است بدانید که از هرکدام از دو نسخه ۲ و ۳ لیتری این خودرو تنها ۳۵ دستگاه تولید می شود و همین باعث می شود که فروش آن شبیه به خودروهای معمولی بازار نباشد. کمپانی تویوتا اعلام کرده است مشتریانی که قصد خرید نسخه مخصوص ۳۵ امین سالگرد تویوتا سوپرا را دارند، می توانند ثبت نام انجام دهند. اما تنها خرید مشتریانی نهایی می شود که به قید قرعه برگزیده شوند.

تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

بسیاری از وبسایت های خبری، این نوع ثبت نام را شبیه به شرکت در لاتاری می دانند و احتمالاً خبر ندارند در کشور ما ایران، خودروهای معمولی با همین سبک و بصورت لاتاری بفروش می رسند. نسخه دو لیتری این خودرو با قیمت پایه حدود ۵۹٫۳۰۰ دلار عرضه خواهد شد و نسخه ۳ لیتری هم حدود ۷۱٫۱۱۰ دلار قیمت دارد که البته در صورت برنده شدن در قرعه کشی، احتمالاً بعد از خرید این خودرو را با قیمتی بسیار بالاتر می توانید بفروشید.

نکته مهم آن است که این نسخه بصورت خاص برای بازار ژاپن در نظر گرفته شده و قبل تر نسخه های خاص دیگری برای بازار اروپا و آمریکا هم معرفی شدند. البته در مقایسه با آن ها، تولید محدود نسخه مخصوص ۳۵ امین سالگرد تویوتا سوپرا این خودرو را خاص تر می کند.

تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
تویوتا,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

برچسب و تگ های مطلب نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد:

نسخه ویژه‌ی مدل افسانه‌ای تویوتا رونمایی شد, مقایسه کیفیت خودروهای داخلی,جدیدترین ماشین ها,مقایسه فنی خودروها,مقایسه خودروهای خارجی,مشخصات فنی خودروها,مقایسه خودروها,اطلاعات فنی ماشین,کوپه,مشخصات فنی خودروهای ایرانی,بررسی خودرو,اطلاعات خودرو,خودرو شاسی بلند,شرکت های خودروسازی,سدان,نمایشگاه خودرو,خودرو کروک,مقایسه خودروهای داخلی,هاچ بک,اطلاعات فنی اتومبیل,ماشین های برقی,ماشین هیبریدی,مقایسه خودرو,اطلاعات فنی خودرو,کیفیت خودروهای داخلی
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥