همه چیز درباره سفر به بلغارستان bulgaria

همه چیز درباره سفر به بلغارستان bulgaria

با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید
trave guide bulgaria
کشور بلغارستان، سرزمینی اروپایی است که به موجب قدمت کهن تاریخی سالانه مورد بازدید گردشگران فراوانی از اقصی نقاط جهان قرار می گیرد. دولت بلغارستان فرودگاه هایی بین المللی اعم از وارنا، بورگاس و صوفیه را برای رفت و آمد مسافران خارجی تعبیه کرده است.
Get acquainted with the tour of Bulgaria and the travel guide to Bulgaria
Bulgaria is a European land that is visited annually by many tourists from all over the world due to its ancient history. The Bulgarian government has set up international airports in Varna, Burgas and Sofia for foreign travelers.

 

با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید

عکس مطلب با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید
با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید

سواحل بلغارستان,راهنمای سفر به بلغارستان,جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا

شرکت در تور بلغارستان

همه چیز درباره کشور بلغارستان

کشور بلغارستان، سرزمینی اروپایی است که به موجب قدمت کهن تاریخی سالانه مورد بازدید گردشگران فراوانی از اقصی نقاط جهان قرار می گیرد. دولت بلغارستان فرودگاه هایی بین المللی اعم از وارنا، بورگاس و صوفیه را برای رفت و آمد مسافران خارجی تعبیه کرده است.

کشور بلغارستان

بلغارستان یک کشور چند ملیتی در میان شبه جزیره ی بالکان است که به قدیمی ترین کشور اروپایی شهرت دارد. این کشور در تاریخ اول ژانویه ی 2007 به اتحادیه ی اروپا پیوسته است.

با وجود اینکه کشور بلغارستان، به طور رسمی جزو کشورهای اروپایی قرار دارد، همچنان به عنوان عضو اتحادیه ی شنگن شناخته نمی شود. بدین جهت مسافرت به این کشور به نسبت ویزای شنگن، آسان تر است.

یکی از شهرهای بزرگ و قدیمی کشور بلغارستان، صوفیه یا سوفیا می باشد که در غرب این کشور واقع شده است. صوفیه، از قدیم الایام به عنوان پایتخت بلغارستان شناخته شده است.

زبان رسمی کشور بلغارستان، بلغاری است. اغلب مردم ساکن در این کشور تباری ترک و کولی دارند و حدود 85 درصد از آن ها را افراد بلغاری تبار تشکیل می دهند.

بلغارستان محصولات متعددی اعم از ماشین آلات، آهن، فولاد، اسانس گل رز، کفش، پوشاک و آلاینده های سوختی را به کشور های مختلف جهان صادر می کند.

بلغارستان عنوان بزرگ ترین مرکز تولید و صادر گل رز در اروپا را به خود اختصاص داده است که حدود 80 درصد از عصاره های گل رز در خصوص ساخت عطر را تأمین و صادر می کند.

بلغارستان سه نوع ویزا را در خصوص مسافران طراحی کرده است:

• A: ترانسفر فرودگاهی

• C: نوعی اقامت کوتاه مدت با برنامه ریزی

• D: اقامت بلند مدت

سواحل بلغارستان, راهنمای سفر به بلغارستان, جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا

بلغارستان بزرگترین مرکز صادرات گل در اروپا است

جاذبه های گردشگری بلغارستان

بلغارستان در  جنوب شرقی اروپا قرار دارد و از مساحتی بالغ بر 110,994 کیلومتر مربع برخوردار است. این شهر حدود 77 شهر تاریخی را در خود جای داده است که در ادامه ی مطلب برخی از مکان های دیدنی و جذاب موجود در بلغارستان را شرح می دهیم.

سفر به صوفیه یا سوفیا با تور بلغارستان

همان طور که بیان کردیم، پایتخت کشور بلغارستان، شهر چهل تکه ای سوفیا است. در شهر سوفیا آداب و رسوم، فرهنگ و زیبایی های ادوار گذشته ی بلغاریان جلوه نمایی می کند.

سوفیا دارای کلیسا و یادبود های مختلفی از دوره ی حاکمیت اتحاد جماهیر شوروی، قلعه های باستانی سردیکا، بناهای استالینی، کلیسای رمی- بیزانسی می باشد.

یکی از کلیساهای معروف سوفیا در بلغارستان، کلیسای جامع الکساندر نوسکی نام دارد. بنای کلیسا بر اساس سبک نئو – بیزانسی توسط معمار الکساندر پومرانتسف تعبیه شده است.

کلیسای الکساندر با ارتفاعی 54 متری پوشیده از طلا است. در اطراف گنبد مرکزی دعاهایی از خداوند، با حروف نازکی از طلا طراحی شده است.

به جرأت می توان گفت که کلیسای جامع الکساندر نوسکی نمادی از جاذبه های اصلی گردشگری بلغارستان است.

از سری جاذبه های گردشگری شهر سوفیا می توان کلیسای روسی صوفیه، کلیسای سنت، حمام جامع، بازار مرکزی، باغ وحش، پارک جنوب، پل عشاق، پل طلایی یا گلدن بریج و پل شیر صوفیه را نام برد.

جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا, مکانهای توریستی بلغارستان, تور بلغارستان

کلیسای جامع الکساندر نوسکی در پایتخت بلغارستان قرار دارد

سفر به وارنا با تور بلغارستان

وارنا، سومین شهر بزرگ بلغارستان به شمار می رود که به عنوان مرکز فرهنگی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی بلغارستان شناخته شده است.

شهر قدیمی وارنا نوعی تفرج گاهی طبیعی است که از مکان های دیدنی مختلفی نظیر پارک آبی آکوا پلیس، آکواریوم وارنا، کارتینگ وارنا، باغ پروانه، پارک ملی شن های طلایی، باغ دریایی، حمام رومی، موزه ی باستان شناسی، جنگل سنگی، دلفیناریوم فیستا، پارک آبی آکوامنیا، ساحل راپونگی و میدان سرخ برخوردار است.

اوج تورهای مسافرتی بلغارستان به شهر ساحلی وارنا اختصاص دارد. در واقع به موجب قرار گیری شهر وارنا در امتداد دریای سیاه و در نزدیکی خلیجی با عنوان وارنا، به نام شهر ساحلی بلغارستان شناخته می شود.

تور بلغارستان و رومانی, تور بلغارستان نوروز, رزرو تور بلغارستان

در تور بلغارستان، می توانید از شهر صوفیه دیدن کنید

سفر به بلوگرادچیک با تور بلغارستان

بلوگرادچیک شهری در دامنه های شمالی کوه های لکان بلغارستان است که به موجب برخورداری از عجایب زمین شناختی به شهرت رسیده است.

صخره های حیرت انگیزی در بلوگرادچیک وجود دارد که افسانه های متعددی در خصوص آن ها بیان شده است. صخره های بلوگرادچیک مشمول صخره های هودو و صخره های سنگی انسان نما می شود. در واقع هودو ها سنگ هایی هستند که در اثر فرسایش به اشکالی شبیه به قارچ مبدل می شوند.

قدمت تاریخی شهر بلوگرادچیک به دوره ی رومیان باز می گردد. از سری بناهای تاریخی مربوط به ادوار گذشته در شهر بلوگرادچیک می توان به قلعه ی بابا ویدا و نقاشی های دیواری بر دیواره های غار اشاره کرد.

سواحل بلغارستان, راهنمای سفر به بلغارستان, جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است و از شهرهای دیدنی تور بلغارستان است

سفر به صومعه ریلا با تور بلغارستان

صومعه ی ریلا بر روی مرتفع ترین نقطه ی شهر بلغارستان، در ارتفاعی 1147 متری واقع شده است. این صومعه معروف ترین صومعه ی ارتدوکس شرقی در جهان نام دارد که نمادی از ملت بلغاریان نیز محسوب می شود.

صومعه ی ریلا، مجموعه ای دژ مانند است که در مساحتی بالغ بر 8,800 متر مربع تعبیه شده است.

لازم به ذکر است که صومعه ی ریلا در سال 1983 میلادی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

سواحل بلغارستان, راهنمای سفر به بلغارستان, جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا

صومعه ریلا از دیدنی های تور بلغارستان است

سفر به ولیکو تارنوو با تور بلغارستان

ولیکو تارنوو مشهور به شهر افسانه ای تزار ها، در دامنه ی کوه های شمالی بلغارستان قرار دارد. شهر قدیمی ولیکو تارنوو در دوره ی دومین امپراتور بلغارستان، در قرون وسطی تشکیل شده است.

رودخانه ای به نام یانترا، با اشکالی S مانند، شهر ولیکو را به دو نیم تقسیم کرده است.

خیابان های شهر ولیکو با سنگ فرش های زیبا پوشیده شده اند و خانه هایی به سبک معماری مکتب تارنوو، با سازه ای نیمه چوبی، جلوه ی زیبایی را طنین انداز کرده اند.

از اماکن تاریخی و گردشگری شهر ولیکو می توان به کلیساهای بیزانسی و قلعه ی تزاروتس اشاره کرد.

بهتر است بدانید که در دو شهر وارنا و سوفیا در مراکز خرید و پاساژ ها، مکان هایی تفریحی در خصوص سرگرمی کودکان و نوجوانان بر اساس سن آن ها تعبیه شده است تا والدین با آرامش خاطر به خرید محصولات بپردازند. تفریحاتی نظیر بازی های ویدئویی، بولینگ، بیلیارد و سینماهای سه بعدی در مراکز خرید قرار دارند.

تور بلغارستان نوروز, رزرو تور بلغارستان, بلغارستان

مناسب ترین زمان برای رزرو تور بلغارستان فصل بهار و پاییز است

بهترین زمان برای رزرو تور بلغارستان

به طور کلی اقلیم آب و هوایی بلغارستان به موجب قرار گیری در نزدیکی نواحی ساحلی به خصوص دریای سیاه، در رده ی معتدل و مرطوب قرار می گیرد.

قسمت های شمالی بلغارستان دارای تابستان هایی گرم و زمستان های طاقت فرسا است، در حالی که در قسمت جنوبی آن آب و هوای مدیترانه ای وجود دارد.

در واقع مناسب ترین زمان برای سفر به بلغارستان، 23 آوریل الی 15 جولای می باشد. این بازه ی زمانی در تقویم شمسی، معادل 3 اردیبهشت الی 24 تیر می باشد.

علاوه بر این، 20 آگوست الی 14 اکتبر معادل 29 مرداد تا 22 مهر، زمان مناسبی برای سفر به کشور بلغارستان به شمار می رود.

مکانهای توریستی بلغارستان, تور بلغارستان, تور بلغارستان و رومانی

قیمت تور بلغارستان در فصول مختلف سال متغیر است

مدارک مورد نیاز در خصوص تور بلغارستان

• تکمیل فرم مشخصات شخصی به صورت کامل

• دارای گذرنامه با حداقل هفت ماه اعتبار

• عکس5/3×5/4به صورت تمام رخ، بدون عینک، رنگی و زمینه ی سفید رنگ

• گواهی اشتغال به کار

• ارائه ی کلیه ی مدارک در خصوص عبور از سفارت کشور های اروپایی

• پرینت سه ماهه از مانده ی حساب حداقل معادل 100,000,000 ریال، به نام شخص و دارای مهر بانک

• کپی صفحات پاسپورت، صفحات دارای ویزا، شناسنامه به صورت جداگانه بر روی برگه های A4

• بیمه ی مسافرتی بین المللی

 

خدمات تور بلغارستان

سالانه گردشگران و افراد متعددی خواستار سفر به کشور بلغارستان می شوند. قیمت تور بلغارستان، در فصول مختلف سال متغیر است. به عبارتی در فصل های پر بازدید، قیمت تور ها افزایش پیدا می کند و در فصل های کم بازدید نیز به شدت کاهش می یابد.

علاوه بر این، قیمت تور بلغارستان، به نوع بلیط پروازی و محل اقامت منتخبی بستگی دارد.

در ادامه برخی از خدمات تور های بلغارستان را بیان می کنیم:

• تعبیه ی سیم کارت مخصوص در اتاق های مسافران

• جا به جایی فرودگاهی

• بیمه ی مسافرتی

• راهنمای فارسی زبان

• گشت شهری

مکانهای توریستی بلغارستان, تور بلغارستان, تور بلغارستان و رومانی

بیمه ی مسافرتی از خدمات تور بلغارستان است

اطلاعات درخور توجه برای سفر با تور بلغارستان

در صورتی که قصد دارید در تور بلغارستان شرکت کنید بهتر است بدانید که واحد پول این کشور، لف می باشد. همچنین ساعت اداری این کشور نسبت به تهران، حدود یک ساعت و نیم جلوتر است.

کد مخصوص بلغارستان، +359 می باشد و شماره های اضطراری نیز شامل اداره ی پلیس “166”، آمبولانس “150”، آتش نشانی و امداد و نجات “160” است.

از سری فرودگاه های بین المللی بلغارستان می توان به فرودگاه بورگاس، صوفیه، وارنا و پلوودیف اشاره کرد. در میان فرودگاه های مذکور، عنوان نخستین فرودگاه پر رفت و آمد به فرودگاه بین المللی سوفیه اختصاص دارد که آمار رفت و آمد سالیانه ی مسافران آن بیشتر از سه و نیم میلیون نفر است.

دومین فرودگاه پر رفت و آمد بلغارستان نیز فرودگاه بورگاس است که در شهر بورگاس قرار دارد.

عنوان سومین فرودگاه بین المللی مهم بلغارستان نیز، مختص فرودگاه وارنا است.  بین المللی وارنا مهمترین فرودگاه بلغارستان است که در 10 کیلومتری مرکز شهر وارنا تعبیه شده است.

سواحل بلغارستان, راهنمای سفر به بلغارستان, جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا

از خدمات رفاهی تور بلغارستان، به راهنمای فارسی زبان نیز می توان اشاره کرد

جمع بندی مطالب و سخن پایانی

همان طور که بیان کردیم کشور بلغارستان یکی از کشور های اتحادیه ی اروپا است که از منظر جغرافیایی در میان شبه جزیره ی بالکان قرار دارد. پایتخت این کشور سوفیا نام دارد که به عنوان قدیمی ترین شهر بلغارستان نیز شناخته می شود. شهر سوفیا به موجب قدمت کهن تاریخی از زمان رومیان تا کنون، نمادی از جاذبه های گردشگری بلغارستان است.

شهر وارنا نیز در کشور بلغارستان به موجب مرکز فرهنگی، تجاری، اقتصادی و اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در واقع، شهر وارنا یک شهر ساحلی است که در امتداد دریای سیاه قرار دارد.

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

برچسب و تگ های مطلب با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید:

با تور بلغارستان و راهنمای سفر به بلغارستان آشنا شوید, سواحل بلغارستان, راهنمای سفر به بلغارستان, جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا, مکانهای توریستی بلغارستان, تور بلغارستان, تور بلغارستان و رومانی, تور بلغارستان نوروز, رزرو تور بلغارستان, بلغارستان, ویزای بلغارستان
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥