عوامل خاموش شدن خودروی در حال حرکت

خاموش شدن خودروی در حال حرکت

دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت
turning off moving vehicle
علت های خاموش شدن اتومبیل در حال حرکت
خاموش کردن خودرو در وسط رانندگی یک تجربه ترسناک و بالقوه بسیار خطرناک است. مخصوصا اگر در جاده ای شلوغ و یا بزرگراه باشید. در این زمان حتما چهارچراغ بزنید و خونسردی خود را حفظ کنید
Reasons for turning off a moving car
The causes of turning off the moving car
Shutting off your car in the middle of driving is a scary and potentially dangerous experience. Especially if you are on a busy road or highway. At this time, be sure to turn on the lights and keep your cool

دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت

عکس مطلب دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت

توضیحات کامل مطلب دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت

چرا خودرو هنگام رانندگی خاموش می شود؟

عملکرد اجزای یک خودرو به دلیل انجام عملکردهای بسیار مختلف از قطعات پیچیده است. با این حال، اگر یک قطعه شروع به خرابی کند، کل سیستم می تواند متوقف شود. بدترین سناریوی ممکن این است که ماشین شما هنگام رانندگی خاموش شود.

شما فوراً در وسط جاده یک مکانیک خودرو دریافت نمی کنید و از این رو، باید در مورد دلایل خاموش شدن ماشین خود بدانید. در کنار آن ها، باید مراحل عیب یابی را نیز بدانید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

دلایل خاموش شدن خودرو در حین رانندگی:

1. تمام شدن سوخت

اگر وسیله نقلیه شما سوخت نداشته باشد، هنگام رانندگی خاموش می شود. بدون سوخت، شما نمی توانید ماشین را راه اندازی کنید. توصیه می شود به جای اینکه فرض کنیم خرابی مکانیکی وجود دارد، سوخت را بررسی کنید. این در درجه اول زمانی اتفاق می افتد که افراد تنبل هستند یا محدودیت سوخت را دست کم می گیرند.

موتور متوقف خواهد شد و حتی ممکن است به دلیل گیرکردن نشانگر سوخت رخ دهد. توجه داشته باشید که زمانی که نشانگر بنزین گیر کرده هیچ هشداری ندارد. نشانه درستی دریافت نخواهید کرد و ممکن است سوخت شما تمام شود که باعث خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی می شود. گاهی اوقات حتی یک خط سوخت یخ زده می تواند ماشین را متوقف کند.

دلیل های خاموش شدن خودروی در حال حرکت, خاموش شدن خودروی در حال رانندگی, دلایل خاموش شدن خودروی در حال رانندگی

یکی از علل های خاموش شدن خودر در حال حرکت تمام شدن سوخت می باشد.

2. باتری ماشین مرده

به غیر از سوخت، این باتری ماشین است که به روشن کردن وسیله نقلیه کمک می کند. با ارائه قدرت مناسب، می توانید فرآیند احتراق را آغاز کنید. با وجود اینکه باتری، ماشین را تغذیه نمی کند، وظیفه راه اندازی ماشین را بر عهده دارد. باتری ماشین می تواند سایر اجزا را نیز تامین کند. وقتی باتری نتواند به درستی شارژ شود، ماشین شما بلافاصله خاموش می شود. شما باید ببینید که آیا باتری تمام نشده است. به غیر از توقف خودرو، حتی ممکن است در حین رانندگی مدار کوتاهی نیز وجود داشته باشد.

وقتی دینام کار نمی کند، ماشین از باتری استفاده می کند. با باتری مرده ماشین، ماشین شما هم می میرد. اگر دینام خاموش باشد باتری زیاد دوام نمی آورد. یک مولتی متر به شما امکان می دهد وضعیت باتری خودرو را بررسی کنید. وقتی باتری کمتر از 12.6 ولت باشد، شارژ کامل نمی شود. اگر باتری کمتر از 11.7 ولت باشد، نیاز به تعویض باتری دارید زیرا کمتر از 25 درصد شارژ دارد.

راه های تشخیص دلایل خاموش شدن خودرو در حال حرکت, چرا خودرو در هنگام رانندگی خاموش می شود, دلایل خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی

تمام شدن باتری خودرو ماشین را در حین رانندگی خاموش می کند

3. سوئیچ استارت بد

یکی دیگر از مقصران احتمالی سوئیچ استارت است.

هنگامی که کلید خودرو چرخانده می شود، سوئیچ استارت نیز چرخانده می شود که سپس سیستم های الکتریکی را فعال کرده و برق را به سیستم جرقه زنی می رساند.

بدون سیستم جرقه زنی، استارت وجود نخواهد داشت و در نتیجه موتور متوقف می شود.

گاهی اوقات ممکن است به سادگی کلید را بچرخانید و ماشین دوباره روشن می شود. اگر چنین است، باید سعی کنید در جایی امن توقف کنید و مشکل را برطرف کنید.

دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت, علت های خاموش شدن خودروی در حال حرکت, دلیل های خاموش شدن خودروی در حال حرکت

خرابی سوئیچ استارت در حین رانندگی باعث خاموش شدن خودرو می شود.

4. مشکلات دینام

دینام وظیفه اجرای روان قطعات مختلف خودرو را بر عهده دارد. نیروگاه وسیله نقلیه شماست و اگر درست کار نکند، ماشین خاموش می شود. دینام با شارژ مجدد باتری به مدیریت تامین برق کمک می کند. وقتی دینام خراب باشد، ماشین شما هنگام رانندگی خاموش می شود. این در درجه اول به دلیل تأثیر بر منبع تغذیه اتفاق می افتد.

مشکلات دینام باعث از دست دادن قدرت موتور می شود. با این حال، دینام به ندرت از کار می افتد. قبل از اینکه هنگام رانندگی با مشکل مواجه شوید، باید مشکل را شناسایی کنید. هنگامی که دینام از بین می رود، باتری برق را تامین می کند. این می تواند فقط برای مدت کوتاهی اتفاق بیفتد زیرا باتری نمی تواند انرژی کل خودرو را تامین کند. سپس خودرو در نهایت پس از توقف خاموش می شود.

دلایل خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی, راه های از بین بردن مشکلات خاموش شدن خودرو در حین رانندگی, راه حل هایی برای از بین بردن مشکلات خاموش شدن در رانندگی

مشکلات دینام باعث خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی می شود.

4. پمپ سوخت معیوب

برای حرکت دادن خودرو، موتور باید سوخت ثابتی را تامین کند. در صورت مختل شدن سوخت، خودروی شما هنگام رانندگی خاموش می شود. سیستم سوخت هرگز باعث نمی شود که باک با سوخت به موتور برسد. درست مثل این است که هیچ گونه سوختی به موتور نمی دهیم. برای این منظور مهم است که پمپ بنزین معیوب را بررسی کنید. این می تواند بر توان پیوسته ای که سوخت موتور را تامین می کند تأثیر بگذارد.

هنگامی که پمپ بنزین بد است، احتمال خاموش شدن موتور وجود دارد. گاهی اوقات ممکن است به دلیل فیلتر بنزین باشد. در بیشتر موارد، خودرو همچنان خاموش نمی شود و حتی خط تامین سوخت نیز می تواند همین مشکل را ایجاد کند. توصیه می شود سیستم سوخت رسانی را با یک متخصص تشخیص دهید.

خاموش شدن خودروی در حال حرکت,علت های خاموش شدن خودروی در حال حرکت,خاموش شدن خودروی در حال رانندگی

معیوب بودن پمپ سوخت از دلایل خاموش شدن خودرو در حین حرکت است.

5. خرابی کابل برق

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث خاموش شدن خودرو در حین رانندگی شود، خرابی کابل برق است. بسیاری از چیزها مانند دینام و شمع ها حتی می توانند منجر به خرابی کابل برق شوند. کابل ها اجزای مهمی هستند که به تولید برق کافی کمک می کنند. اگر معیوب یا شل باشد، خودرو نیز برق خود را از دست می دهد. می تواند منجر به خاموش شدن غیرمنتظره موتور شود. قبل از اینکه خودرو به این مرحله برسد، حتی می تواند نشانه هایی مانند کاهش عملکرد موتور و عدم شتاب را منعکس کند. بهتر است مشخص شود که آیا کابل برق خراب است یا خیر.

دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت,دلیل های خاموش شدن خودروی در حال حرکت,دلایل خاموش شدن خودروی در حال رانندگی

خرابی کابل برق، از دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت است.

6. مشکلات سیستم جرقه زنی

هنگامی که هر یک از اجزای سیستم جرقه زنی با مشکل مواجه شود، ماشین شما هنگام رانندگی خاموش می شود. سیستم جرقه زنی برای تامین برق خودرو بسیار مهم است. هنگامی که سیستم جرقه زنی معیوب وجود دارد، می تواند منجر به مشکلات مختلفی از جمله استارت شود. این می تواند احتراق ضعیفی ایجاد کند که می تواند باعث خاموش شدن ماشین در حین رانندگی شود. دلایل زیادی مانند خرابی رله احتراق یا فرسوده شدن سوئیچ احتراق می تواند منجر به این مشکل شود.

راه حل هایی برای از بین بردن مشکلات خاموش شدن در رانندگی,دلایل خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی,راه های تشخیص دلایل خاموش شدن خودرو در حال حرکت

مشکلات سیستم جرقه زنی یکی از دلایل خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی است

7. واحد کنترل موتور معیوب

ECU یا واحد کنترل موتور یک جزء مهم در خودرو است. اکثر عملیات ها را کنترل می کند و یک کار کامپیوتری کوچک است. ECU اطمینان حاصل می کند که وسیله نقلیه روان کار می کند و به شناسایی هر گونه مشکل کمک می کند. توانایی کنترل مکانیسم های مختلف موتور به ارائه عملکرد بهینه موتور کمک می کند.

با این حال، زمانی که کامپیوتر ماشین به درستی کار نمی کند، می تواند باعث از دست دادن قدرت موتور شود. اگر ECU از کار بیفتد، نمی توانید با ماشین خود رانندگی کنید. در مواقعی، خودرو به طور تصادفی خاموش می شود و سپس به عقب برمی گردد. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که ECU جرقه، قدرت یا مصرف سوخت را از دست بدهد. دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث اختلال در عملکرد کامپیوتر شود. اگر مشکلی وجود داشت، می توانید با چراغ موتور آن را تأیید کنید.

برای تعیین اینکه آیا ECU به درستی کار می کند، باید یک اسکنر OBD تهیه کنید. به خاطر داشته باشید که تشخیص یا بازرسی ECU شما می تواند بسیار دشوار باشد. فقط یک مکانیک حرفه ای می تواند ECU را با ابزار، درک و نرم افزار مناسب تشخیص دهد.

راه حل های ممکن برای خاموش شدن خودرو در حین رانندگی

دلایل زیادی می تواند باعث خاموش شدن خودرو در حین رانندگی شود. با این حال، آنچه بیش از همه مهم است این است که چگونه با این موقعیت کنار بیایید. در اینجا برخی از راه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد بسته به موضوع راه حل مناسب را پیدا کنید.

1. کابل های برق را بررسی و سفت کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای تعمیر خودرو، شل کردن کابل های برق است. مهمتر از همه، شما نیازی به استخدام یک مکانیک حرفه ای ندارید و می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید. با این حال، این تنها زمانی است که مشکوک هستید که مشکل به دلیل کابل ها باشد. هنگامی که ماشین به دلیل کابل خاموش می شود، می توانید فورا آنها را تعمیر کنید. به دنبال موردی باشید که از جعبه فیوز و باتری می آید. سعی کنید کابل شل شده را پیدا کنید و سپس آن را به آرامی سفت کنید. در برخی موارد، آسیب دائمی روی کابل نیز مشاهده خواهید کرد. تعویض کابل برای رفع مشکل مهم است.

2. یک پمپ سوخت جدید نصب کنید

هنگامی که پمپ بنزین مشکل دارد، ممکن است مشکلات زیادی مانند کاهش شتاب و قدرت و خاموش شدن خودرو وجود داشته باشد. برای مقابله با مشکل باید آن را برطرف کنید. راه حل ایده آل جایگزینی پمپ سوخت بد خواهد بود. اگر شما یک راننده باتجربه هستید، می توانید به راحتی آن را بدون هیچ کمک حرفه ای تعویض کنید.

3. دینام را تمیز یا تعویض کنید

برای جلوگیری از خاموش شدن مورد انتظار خودرو، باید دینام و اتصال باتری را تمیز نگه دارید. این امر همچنین به عملکرد روان خودرو کمک می کند. هنگامی که دینام معیوب وجود دارد، به راحتی می توانید از علائم مختلف از جمله سوسو زدن چراغ های جلو، روشن شدن ناهموار موتور، تخلیه سریع باتری و چراغ هشدار داشبورد متوجه شوید. به راحتی می توانید دینام را تمیز کنید. اگر به آن آسیب زدید، حتی می توانید آن را به تنهایی تعویض کنید. دینام قیمت مقرون به صرفه ای دارد و به شما امکان می دهد تا تعمیر و نگهداری سریع داشته باشید.

4. خودرو را برای بازرسی جامع ECU ببرید

مهم است که هر از گاهی ECU را بررسی کنید. ECU یکی از اجزای مهم خودرو است. با این حال، زمانی که باعث خاموش شدن خودرو یا بدرفتاری شود، دیگر نمی توانید آن را به تنهایی تعمیر کنید. شما باید یک اسکنر OBD2 تهیه کنید تا در مورد کدهای خطا ایده بگیرید. توصیه می شود خودرو را نزد یک متخصص ببرید و یک بازرسی کامل ECU داشته باشید.

5. خودرو را سوخت گیری کنید و گیج سوخت را تعمیر کنید

بسیاری از مواقع با سوخت گیری خودروی شما شروع به کار می کند. این در درجه اول زمانی است که سوخت خودرو تمام می شود. به خاطر داشته باشید که باید گیج بنزین را چک کنید. اگر مشکلی دارد، پس باید آنها را برطرف کنید. نشانگر سوخت نادرست نشانگر درستی از میزان سوخت باقیمانده را به شما نمی دهد.

اگر ماشین هنگام رانندگی خاموش شود چه باید کرد ؟

اگر تصادفاً در بزرگراه رانندگی کنید و ماشین شما خاموش شود، در میانه راه خواهید بود. حفظ ایمنی بهتر و انجام اقدامات لازم بسیار مهم است .

ماشین خود را تا کنار جاده بکشید

شما باید آرام بمانید و وقتی ماشینتان هنگام رانندگی خاموش می شود وحشت نکنید. همیشه ماشین خود را به کناری ببرید و از تصادف خودرو از پشت به عقب جلوگیری کنید. در برخی موارد، ماشین شما توانایی هدایت و ترمز را از دست می دهد. اگر احساس می کنید که کاهش سرعت خودرو دشوار است، می توانید از ترمز اضطراری استفاده کنید. این می تواند باعث توقف ناگهانی شود اما به جلوگیری از توقف در جاده کمک می کند.

سعی کنید ماشین خود را دوباره راه اندازی کنید

هنگامی که ماشین خود را در کنار جاده آوردید، می توانید برای راه اندازی مجدد ماشین خود تلاش کنید. اگر این کار را انجام دادید، می توانید ماشین را به نزدیکترین تعمیرگاه خودرو ببرید.

از شراره های اضطراری، چراغ ها یا مخروط ها استفاده کنید

اگر در هر صورت قادر به راه اندازی مجدد خودرو نیستید، می توانید از چراغ های چشمک زن اضطراری استفاده کنید. این به رانندگان اطلاع می دهد که نمی توانید ماشین خود را مجددا راه اندازی کنید و حتی به جلوگیری از ادغام در ترافیک کمک می کند. با انجام این کار، می توانید بفهمید که چه کاری باید انجام دهید و خود را ایمن نگه دارید.

از خدمات کنار جاده یا امداد خودرو کمک بگیرید

در نهایت، می توانید از خدمات امداد جاده ای که 24 ساعته و 7 روز در حال کار هستند کمک بگیرید. از شماره اضطراری استفاده کنید و سعی کنید کمک بگیرید. هنگامی که تلفن شما کار نمی کند، پلیس همچنین می تواند در تماس با امداد جاده ای کمک کند. اگر تصادفاً ماشین شما دوباره روشن شد، می توانید با خیال راحت به خانه برگردید. با این حال، از یک اسکنر OBD2 استفاده کنید تا بدانید که آیا واحد کنترل موتور دارای کدهای مشکل است یا خیر. این اطمینان حاصل می کند که تشخیص مناسب وجود دارد.

نتیجه

وقتی ماشین شما در حین رانندگی خاموش می شود، بسیار دردسرساز می شود. همیشه می توانید با خواندن علائم هشدار دهنده با استفاده از دستگاه های مختلف چکاپ خودرو از آن جلوگیری کنید. اگر صاحب خودرو هستید و ماشین شخصی خود را رانندگی می کنید، باید مقاله را به طور دقیق مرور کنید و تمام نکات را در نظر داشته باشید. زمانی که مراحل عیب یابی بسیار مفید باشد، با چنین نوع از بدترین سناریو مواجه نخواهید شد.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت:

دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت, خاموش شدن خودروی در حال حرکت, دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت, علت های خاموش شدن خودروی در حال حرکت, دلیل های خاموش شدن خودروی در حال حرکت, خاموش شدن خودروی در حال رانندگی, دلایل خاموش شدن خودروی در حال رانندگی, راه های تشخیص دلایل خاموش شدن خودرو در حال حرکت, چرا خودرو در هنگام رانندگی خاموش می شود, دلایل خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی, راه های از بین بردن مشکلات خاموش شدن خودرو در حین رانندگی, راه حل هایی برای از بین بردن مشکلات خاموش شدن در رانندگی,خاموش شدن خودروی در حال حرکت, دلایل خاموش شدن خودروی در حال حرکت, علت های خاموش شدن خودروی در حال حرکت, دلیل های خاموش شدن خودروی در حال حرکت, خاموش شدن خودروی در حال رانندگی, دلایل خاموش شدن خودروی در حال رانندگی, راه های از بین بردن مشکلات خاموش شدن خودرو در حین رانندگی, راه حل هایی برای از بین بردن مشکلات خاموش شدن در رانندگی, راه های تشخیص دلایل خاموش شدن خودرو در حال حرکت, چرا خودرو در هنگام رانندگی خاموش می شود, دلایل خاموش شدن خودرو در هنگام رانندگی,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥