حراج اسکلت دایناسور تی‌رکس به ارزش میلیون ها دلار

حراج اسکلت دایناسور تی‌رکس به ارزش میلیون ها دلار

حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد
Tyrannosaurus rex Dinosaur
اسکلت یک دایناسور «تی‌رکس» به‌زودی در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود.
Dinosaur auction worth millions of dollars
The skeleton of a T-Rex dinosaur will soon be auctioned off.
Speed: 27 km/h (Maximum)
Extinction status: Extinct Encyclopedia of Life
Scientific name: Tyrannosaurus rex
Higher classification: Tyrannosaurus
Rank: Species

حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد

عکس مطلب حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد

توضیحات کامل مطلب حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، دایناسور قدرتمند «تیرانوسوروس رکس» یا «تی‌رکس» زمانی در غرب آمریکای شمالی زندگی می‌کرد و حالا فسیل‌ این دایناسور برای نخستین‌بار در حراجی واقع در آسیا به مزایده گذاشته خواهد شد. به گفته مسؤولان حراجی «کریستیز» در «هنگ کنگ» ممکن است بقایای این جانور ماقبل‌تاریخ حتی به قیمت ۲۵ میلیون دلار به فروش برسد.

این اسلکت یک‌هزار و چهارصد کیلوگرمی فعلا با نام «شِن» شناخته می‌شود، اما خریدار آن این اجازه را دارد تا نام جدیدی برای آن انتخاب کند. بقایای این دایناسور در محوطه «هل کریک» واقع در «موناتا» (ایالات متحده آمریکا) کشف شد. این محوطه برای کشف فسیل‌های متعلق به «دوره کرتاسه»، بازه زمانی که حدود ۶۶ میلیون سال پیش تمام شد، شناخته می‌شود.

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ

«شِن» ۱۲.۲ متر طول، ۴.۶ متر ارتفاع و ۲.۱ متر عرض دارد. قرار است بقایای این دایناسور در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ به فروش برسد. در سال‌های اخیر بقایای دایناسورهای متعددی به فروش رسیده است که از جمله آن‌ها به بقایای یک «تی‌رکس» به نام «استن» می‌توان اشاره کرد که در سال ۲۰۲۰ به قیمت ۳۱.۸ میلیون دلار به فروش رسید و رکورد گرانترین فسیل دایناسور را شکست.

با این که انتظار نمی‌رود برای خرید «شِن» به اندازه «استن» هزینه شود، اما پیش‌بینی می‌شود فسیل «شِن» از اسکلت تقریبا کامل تی‌رکسی به نام «سو» به قیمت بیشتری فروخته شود. «سو» در سال ۱۹۹۷ به قیمت ۸.۳۶ میلیون دلار معادل ۱۵.۴ میلیون دلار امروز فروخته شد.

با اینکه مسؤولان حراجی برای فروش «شِن» هیجان‌زده هستند، دیرینه‌شناسان نگرانند. «توماس کار» یک دیرینه‌شناس است فروش این دایناسور را یک خبر وحشتناک برای علم توصیف کرده است.

منبع : ایسنا

برچسب و تگ های مطلب حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد:

حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد, حراج دایناسوری که میلیون‌ها دلار می‌ارزد,دایناسور,اسکلت دایناسور,تی‌رکس,اسکلت دایناسور تی رکس,تیرکس,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥