انواع سبک های نقاشی ساختمان building painting

انواع سبک های نقاشی ساختمان building painting

انواع سبک های نقاشی ساختمان
variety building painting styles
یکی از سبک های نقاشی ساختمان، سبک مدرن است که امروزه بسیار کاربردی شده است. نمونه هایی از این سبک نقاشی ساختمان را برای شما آورده ایم.
A variety of building painting styles
One of the building painting styles is the modern style, which has become very practical today. Here are some examples of this style of building painting.

 

انواع سبک های نقاشی ساختمان

عکس مطلب انواع سبک های نقاشی ساختمان
انواع سبک های نقاشی ساختمان"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب انواع سبک های نقاشی ساختمان

برای رنگ آمیزی ساختمان ابتدا، باید رنگ مورد نظر خود را خریداری کنید. اما برای انتخاب رنگ باید رنگ مبلمان و فرش و پرده و … را در نظر بگیرید. سعی کنید از رنگ های خنثی استفاده کنید.

اما امروزه سبک های متفاوتی برای رنگ آمیزی ساختمان وجود دارد. یکی از این سبک ها، سبک مدرن است.  سبک مدرن نقاشی ساختمان تنوع بسیاری دارد. این سبک نقاشی به صورت ساده نمی باشد و از طرح های جالبی استفاده می شود.

بعضی از طرح های سبک مدرن نقاشی ساختمان به صورت کاغذ دیواری نمایش داده می شوند.

نمونه هایی از انواع سبک های نقاشی ساختمان :

بعضی از سبک های مدرن نقاشی ساختمان را در ادامه توضیح داده ایم :

مولتی کالر (multi-color) :

روش مولتی کالر بسیار سریع و آسان است. به این صورت که ابتدا با اسپری، رنگ روی دیوار زمینه اجرا و پاشیده می شود و بعد از اجرا و خشک شدن با رگه هایی از رنگ های مختلف دیده می شود.

پتینه کاری :

نوعی از نقاشی ساختمان که می توان روی سقف و دیوار اجرا کرد. پتینه کاری است. این نوع پوشش و رنگ را می توان بر روی زیرکاری رنگ روغن، پلاستیک و اکریلیک انجام داد. در این نو سبک از رنگ آمیزی دیوار به سبک قدیمی تبدیل می شود. تنوع پتینه بسیار زیاد است.

پتینه کاری یکی از انواع سبک های نقاشی ساختمان است. شاید باورکردنی نباشد اما می توانید در هر مکانی از پتینه استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید اگر می خواهید فضایی بزرگ را به سبک پتینه رنگ آمیزی کنید و حتما از طرح های ساده تر استفاده کنید. نقاشی پتینه در طرح های مدرن و کلاسیک به کار می رود.

آشنایی با سبک های مدرن نقاشی ساختمان, معرفی انواع سبک های مدرن نقاشی, سبک های مدرن نقاشی ساختمان

یکی از انواع سبک های نقاشی ساختمان پتینه می باشد

انواع نقاشی ساختمان types building paintings

استفاده از اشکال هندسی :

یکی از سبک های مدرن نقاشی، استفاده از اشکال هندسی می باشد. این اشکال می تواند، دایره، مثلث، مربع و … باشد. با قرار دادن این اشکال در کنار یکدیگر و رنگ آمیزی آن ها دیواری جذاب بدست می آورید. به این صورت که چسب های کاغذی مخصوص را به صورت نا منظم روی دیوار بچسبانید و روی آن را یک رنگ بزنید و باز به آن چسب هایی دیگر اضافه کنید و یا جدا کنید و باز یک رنگ دیگر بزنید و این کار را تا حدی که دوست دارید انجام بدهید حتی می توانید این کار را به صورت دو رنگ و با یک مرحله چسب زدن انجام بدهید.

نمونه های پتینه کاری نقاشی ساختمان, استفاده از اشکال هندسی برای نقاشی ساختمان, تصاویری از انواع سبک های نقاشی ساختمان

استفاده از طرح های هندسی برای نقاشی روی دیوار ساختمان

استفاده از طرح های راه راه :

شما می توانید به راحتی طرح های راه راه را با دو رنگ متضاد استفاده کنید. این نوع نقاشی از سبک های مدرن می باشد. اگر ارتفاع سقف اتاقتان کم است از طرح راه راه عمودی استفاده کنید و اگر فضا و یا طول دیواری از اتاق کم است از راه راه افقی استفاده کنید. خطای دید این طرح باعث بزرگ نشان دادن فضا می شود.

آشنایی با انواع سبک های نقاشی ساختمان, نمونه سبک های نقاشی ساختمان, آشنایی با سبک های مدرن نقاشی ساختمان

استفاده از طرح های راه راه یکی از انواع سبک های نقاشی ساختمان

استفاده از استنسیل (stencil) یا همان شابلون :

برای نقاشی کردن ساختمان با کمترین هزینه، می توانید از شابلون استفاده کنید. به این صورت که شما ابتدا رنگ دلخواه را به دیوارتان بزنید (بهتر است با غلطک رنگ آمیزی شود، تا کار شما تمیزتر شود) و پس از خشک شدن با رنگی متضاد که طرح ها در آن پیدا باشد. شابلون مورد نظر را با چسب بچسبانید آن را رنگ را با اسفنج بزنید تا طرح تان روی دیوار نمایش داده شود. سپس با دقت آن را از دیوار جدا کنید و شابلون را در مکانی دیگر قرار بدهید.

نمونه های پتینه کاری نقاشی ساختمان, استفاده از اشکال هندسی برای نقاشی ساختمان, تصاویری از انواع سبک های نقاشی ساختمان

نمونه ای از انواع سبک های نقاشی ساختمان استفاده از شابلون است

نقاشی ساختمان با غلطک :

در این روش ابتدا کل دیوار را رنگ آمیزی کنید. پس از خشک شدن دیوار غلطک طرح دار خود را داخل رنگ متضاد بغلتانید و پس از خارج شدن رنگ های اضافی آن را روی دیوار بغلتانید. تا طرح مورد نظر شما چاپ شود. دقت کنید اگر رنگ آن کم شد و باز خواستید ادامه ی کار را بزنید حتما نقش و طرح ها روی آن ها قرار بگیرند.

نقاشی کردن ساختمان با پلاستیک :

برای اینکه دیوار شما علاوه بر رنگ آمیزی از سادگی در آید می توانید رنگ مورد نظر خود را روی دیوار بزنید و با قرار دادن پلاستیک و کمی چروک کردن آن، پلاستیک را به آرامی از دیوار جدا کنید و اجازه بدهید پلاستیک روی دیوار نقش هایی نامنظم بیاندازد.

حتی می توانید در این روش به جای پلاستیک از پارچه های کنفی و گونی مانند استفاده کنید. در این صورت می توانید آن را به صورت منظم روی دیوار قرار بدهید تا نقش های آن ها به صورت منظم روی دیوار نقش ببندد.

کالر واش (COLOR WASH) :

در روش کالر واش، زمانی که دیوار رنگ می شود همزمان با آن با برس رنگ و یا حتی با استفاده از جارو می توانید، در طیف های مختلف به صورت نامنظم روی دیوار طرح هایی می کشند.

نمونه سبک های نقاشی ساختمان, آشنایی با سبک های مدرن نقاشی ساختمان, معرفی انواع سبک های مدرن نقاشی

نمونه ای از طرح های کالر واش برای نقاشی روی دیوار

متالیک :

نقاشی مدرن ساختمان به روش متالیک برای فضاها و محیط های لوکس مناسب است که جلوه بسیار زیبایی نیز به آن می بخشد.

رنگ آمیزی با اسفنج :

در نقاشی ساختمان مدرن با اسفنج، از قلم مو و غلتک خبری نیست، رنگ ها با اسفنج به دیوار مورد نظر زده می شوند. در این روش می توانید به صورت پتینه در آورید.

گردآوری: بخش مد بیتوته

برچسب و تگ های مطلب انواع سبک های نقاشی ساختمان:

انواع سبک های نقاشی ساختمان, انواع سبک های نقاشی ساختمان, آشنایی با انواع سبک های نقاشی ساختمان, نمونه سبک های نقاشی ساختمان, آشنایی با سبک های مدرن نقاشی ساختمان, معرفی انواع سبک های مدرن نقاشی, سبک های مدرن نقاشی ساختمان, روش مولتی کالر نقاشی ساختمان, نمونه های پتینه کاری نقاشی ساختمان, استفاده از اشکال هندسی برای نقاشی ساختمان, تصاویری از انواع سبک های نقاشی ساختمان, رنگ آمیزی ساختمان با اسفنج
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥