زمان شروع مصرف سبزیجات برای نوزادان vegetable

زمان شروع مصرف سبزیجات برای نوزادان vegetable

زمان شروع مصرف سبزیجات برای نوزادان
vegetable start time babies
در برنامه ی غذایی کودکتان حتما از سبزیجات استفاده کنید. این سبزیجات به رشد کودکتان کمک بسیاری می کند. قبل از یک سالگی روزانه حدود 200 گرم سبزیجات به نوزاد خود بدهید و در سن یک تا دو سالگی روزانه حدود 300 گرم سبزیجات به نوزاد خود بدهید.
When to start eating vegetables for babies
Be sure to include vegetables in your child’s diet. These vegetables help your baby grow a lot. Give your baby about 200 grams of vegetables a day before the age of one, and give your baby about 300 grams of vegetables a day at the age of one to two.

 

زمان شروع سبزیجات برای نوزادان

عکس مطلب زمان شروع سبزیجات برای نوزادان
زمان شروع سبزیجات برای نوزادان"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب زمان شروع سبزیجات برای نوزادان

نحوه ی مصرف سبزیجات برای نوزادان :

مصرف سبزیجات توسط کودک و نوزاد علاوه بر دریافت مواد مغذی و ویتامین ها، به رشد آن ها کمک بسیار می کند.

از هفته دوم ماه هفتم باید سوپ به غذای کودک اضافه شود. در ابتدا سوپ باید شامل برنج و گوشت باشد و غلظت آن مانند ماست باشد. بعد از یکی دو روز پیاز و هویج اضافه کنید و به صورت تدریجی یکی از انواع سبزی ها را اضافه کنید. در ابتدا سبزی ها را تک تک به سوپ نوزاد خود اضافه کنید تا با ذائقه ی کودک خود آشنا شوید.

این سبزی ها شامل : گشنیز، جعفری، شوید، کرفس، کدو حلوایی، کدو خورشتی، لوبیا سبز و سیب زمینی می باشد.

در هفته سوم ماه دوم می توانید پوره سبزیجات را به نوزاد خود بدهید. در اصل باید در هفته سوم ماه هفتم نوزاد شما 3 وعده غذا بخورد. صبح و ظهر و عصر. که پوره سبزیجات را در عصر به او بدهید.

پوره سبزیجات شامل : پوره ی سیب زمینی، هویج، کدوحلوایی، سیب زمینی شیرین، زردک، کدو مسما و نخود سبز می باشد.

زمان شروع سبزیجات برای تغذیه نوزادان, میزان مصرف سبزیجات به نوزاد, سبزی هایی که می توان به سوپ کودک اضافه کرد

مصرف سبزیجات برای نوزادان

در 8 ماهگی می توانید از کلم بروکلی و گل کلم هم استفاده کنید.

قبل از 12 ماهگی به نوزاد خود اسفناج، چغندر و سایر سبزیجات حاوی نیترات ندهید. سبزیجات و مواد غذایی که حاوی مقادیر زیادی نیترات هستند، اگر به طور منظم مصرف شود، می تواند بر میزان اکسیژن خون کودک شما تأثیر منفی بگذارد.

در 15 تا 18 ماهگی می توانید برای نوزاد خود اسموتی سبز درست کنید.

برای تهیه ی پوره سبزیجات ابتدا آن ها را تمیز بشویید و با پوست بپزید. سپس آن ها پوست بگیرید و له کنید و پس از آن به آن ها کره و مقداری شیر اضافه کنید تا به غلظت دلخواه برسد و به نوزاد خود بدهید.

میزان مصرف سبزیجات قبل از یک سالگی حدود 200 گرم هویج، اسفناج، گشنیز و جعفری … و یک عدد سیب زمینی کوچک بدهید. این میزان برای کودک یک ساله تقریبا 300 گرم هویج و 2 عدد سیب زمینی کوچک است.

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

برچسب و تگ های مطلب زمان شروع سبزیجات برای نوزادان:

زمان شروع سبزیجات برای نوزادان, زمان شروع سبزیجات برای نوزادان, راهنمای زمان شروع سبزیجات برای نوزادان, بهترین زمان برای شروع سبزیجات برای نوزادان, زمان شروع سبزیجات برای تغذیه نوزادان, میزان مصرف سبزیجات به نوزاد, سبزی هایی که می توان به سوپ کودک اضافه کرد, زمان مصرف اسفناج برای نوزاد, علت استفاده نکردن اسفناج قبل از یک سالگی چیست, نحوه ی استفاده از سبزیجات برای نوزادان, طرز مصرف کردن سبزیجات برای نوزادان
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥