در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید

در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید

در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید
Watch Mercury and Venus
ماه نو دوشنبه (ششم سپتامبر) از راه می‌رسد و طی دو روز آینده از کنار سیاره عطارد و زهره عبور می‌کند.
In the absence of the moon, watch Mercury and Venus
The new moon arrives on Monday (September 6) and will pass by Mercury and Venus over the next two days.

 

در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید

عکس مطلب در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید
در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید

توضیحات کامل مطلب در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، ماه نو زمانی رخ می‌دهد که ماه و خورشید در یک امتداد قرار بگیرند. طبق تقویم پدیده‌های آسمانی ناسا (NASA’s SkyCal)، این پدیده در ساعت ۸:۵۲ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۵:۲۲ تهران) رخ می‌دهد."تبلیغات ویژه فان طب"

حالت‌های مختلف ماه با توجه به موقعیت آن نسبت به زمین رخ می‌دهد بنابراین زمان‌بندی رخ دادن این پدیده‌ها در سراسر جهان یکسان است و تنها تفاوتی که وجود دارد مربوط به منطقه زمانی محل زندگی است.

ماه نو از روی زمین قابل مشاهده نیست مگر آن که خورشیدگرفتگی رخ دهد. مدار چرخش ماه نسبت به مدار زمین حدود پنج درجه انحراف دارد و به همین دلیل است که هر ماه خورشیدگرفتگی رخ نمی‌دهد. خورشید گرفتگی بعدی در روز چهارم دسامبر ۲۰۲۱ پدیدار خواهد شد.

در روز هشتم سپتامبر (۱۷ شهریور) ماه و عطارد در آسمان در نزدیکی یکدیگر قرار خواهند گرفت اما این پدیده تنها از عرض‌های جغرافیایی جنوبی قابل مشاهده است. در این روز ماه در اولین روز خود به صورت هلالی نازک نمایان خواهد شد. تشخیص ماه در این مرحله دشوار است اما این موضوع برای آن دسته از افراد که از تقویم قمری استفاده می‌کنند مانند مسلمانان حائز اهمیت است.

توجه داشته باشید که تماشای اجرامی که در نزدیکی خورشید قرار دارند به وسیله دوربین شکاری و تلسکوپ خطرناک بوده و نور متمرکز خورشید می‌تواند شبکیه چشم را بسوزاند و باعث بروز آسیب دائمی شود.

پدیده بعدی در روز جمعه ۱۰ سپتامبر ( ۱۹ شهریور) رخ می‌دهد که طی آن ماه از کنار سیاره زهره عبور می‌کند. تماشای این پدیده برای کسانی که در میانه عرض جغرافیایی شمالی قرار دارند راحت‌تر خواهد بود. این رویداد در ساعت ۱:۱۷ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۹:۴۷ صبح تهران) رخ می‌دهد. اما این دو جرم آسمانی تا عصر آن روز همچنان در فاصله‌ای نزدیک از یکدیگر و در صورت فلکی ویرگو (Virgo) قرار خواهند داشت. در ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی (۴:۰۰ صبح به وقت تهران) ‌ این سیاره به خوبی قابل مشاهده خواهد بود و ماه در بالای آن در سمت چپ قرار خواهد گرفت.

سیاره‌ی مریخ نیز در هشتم سپتامبر در میانه عرض جغرافیایی  شمالی در هنگام غروب چندین درجه بالاتر از افق قرار می‌گیرد. این سیاره بیشتر در بخش‌های جنوبی کره زمین قابل مشاهده است و تماشای آن راحت نیست.  برخلاف مریخ سیارات مشتری و زحل در طول شب قابل رویت خواهند بود. این دو سیاره در صورت فلکی جَدْی  (Capricornus) قرار می‌گیرند  و زحل در سمت راست سیاره مشتری رویت خواهد شد.

  عطارد و زهره ,اخبار علمی ,خبرهای علمی

برچسب و تگ های مطلب در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید :

در غیاب ماه به تماشای عطارد و زهره بنشینید , اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

Leave a Comment