ختم ذکر یا الله چگونه است؟

ختم ذکر یا الله چگونه است؟

طریقه ختم ذکر یا الله
way end dhikr allah
ختم مجرب ذکر يا الله برای حل مشکل و گرفتاری
یکی از ذکرهای مجرب ختم یا الله است. این ذکر باید باتقوا و با اخلاص گفته شود. ختم یا الله برای حل بسیاری از مشکلات مجرب می باشد. طریقه ختم ذکر یا الله را آورده ایم.
The way to end dhikr or Allah
way end dhikr allah
Experienced ending of dhikr or Allah to solve problems and troubles
One of the experienced dhikrs is Khatam or Allah. This dhikr must be said piously and sincerely. Khatam or Allah is experienced in solving many problems. Here is the way to end dhikr or Allah.

 

طریقه ختم ذکر یا الله

عکس مطلب طریقه ختم ذکر یا الله
طریقه ختم ذکر یا الله

توضیحات کامل مطلب طریقه ختم ذکر یا الله

نحوه ی ختم ذکر یا الله :

(ختم ذکر یا الله) از سید بحر العلوم قدس سره نقل شده که فرمود : بعد از (تهذیب اخلاق) بختوم مشغول شدم و چهل شبانه روز به ختم (یا الله) مشغول شدم (66 بار هر نوبت) و شروط ختم را از (تقوى) مراعات مى کردم."تبلیغات ویژه فان طب"

شب چهلم، شب عرفه بود در حرم مطهر حضرت امام حسین (ع)، نزدیک قبور شهدا شخصى آمد و سیبى به دست من داد و من آن سیب را بوئیدم، بوى مشک و عنبر مى داد.

نزدیک بود بیهوش شوم، بعدها دانستم آن چه دانسته ام از برکت آن سیب است. پس باید ختم کننده (تقوا) را رعایت کند.

قدرت ذکر یا اللّه

از امیرالمؤمنین علی (ع) است که فرمود: کسی که بخواهد صد آیه از قرآن را از هر جای آن، و بعد از آن هفت مرتبه بگوید (یا اللّه) پس اگر نفرین کند بر سنگی، هر آینه آن سنگ را از جای خود جدا می نماید.

امام صادق علیه السلام فرمودند :

هر کس 10 بار بگوید یا الله ندا می اید لبیک چه حاجتی داری ؟

• هر روز 100 مرتبه «یاالله» بگویید برای حل مشکلات زندگی موثر است.

• برای رفع مشکلات و خطرات بزرگ در یک مجلس 1001 مرتبه «یا الله» بگویید، موثر است.

• برای حل مشکلات، هر روز بعد از نماز صبح، 66 مرتبه «یا الله» بگویید و مداومت بر این تعداد تاکید شده است.

• و هر که را مهمی باشد و عاجز گردد از تدبیر آن باید که روز جمعه بعد از نماز عصر به هیچ وردی مشغول نگردد و هیچ سخن نگوید و با حضور دل متوجه قبله این هر دو اسم را تکرار کند «یا الله یا رحمن» تا زمانی که آفتاب فرو رود و بعد از آن سر به سجده بگذارد و حاجت خود را بخواهد که برآورده می شود.

راههای ختم ذکر یا الله, نحوه ی ختم ذکر یا الله, خواص ختم ذکر یا الله

خواص ختم ذکر یا الله

داستانی از عظمت ذکر «یا الله»

گفته شده است که روزی مرد درمانده و فقیری پیش عارف پیری رفت از او برای گشایش کارش درخواست ذکری کرد. عارف به او گفت ذکر «یا الله» را روزی 100 مرتبه بگو.

مرد هر روز ذکر یا الله را می گفت و هر روز پریشان تر و درمانده تر می شد. هر روز به پیش عارف می آمد و از پریشانی خود به او می گفت. عارف هم توصیه می کرد که تعداد ذکرها را بیشتر کند.

مرد دیگر خسته شد و تصمیم گرفت از شهر فرار کند و سر به بیان بگذارد. در حین راه کاروانسرایی دید که در آنجا پناه برد. از قضای روزگار دزدانی را دید که اموال دزدی خود را در آنجا پنهان می کردند.

دزدان که آن مرد را دیدند و فکر کردند که از جاسوسان حاکم است. او را به ستونی بستند و می خواستند او را بکشند. مرد که خیلی ترسیده بود از ته دل و با صدای بلند فریاد زد : «یا الله جل جلاله».

ماموران حاکم که از آنجا می گذشتند، صدای مرد را شنیدند و دزدها را دستگیر کردند. آن مرد از مرگ نجات پیدا کرد و به دستور حاکم، نگهبان کاروانسراها و راهها و روستای آن اطراف شد. در حین انجام وظیفه بود که متوجه شد که دزدان اموال دزدی خود را در ته چاهی در کاروانسرا پنهان کرده اند. حاکم هم اموال را در اختیار او گذاشت و به بخشید.

پس از چند سال، مرد عارف را دید و سرگذشت خود را برای او تعریف کرد. عارف پس از شنیدن حکایت آن گفت: از همان اول باید مانند یا الله آخر می گفتی از ته دل، نه اینکه فقط آن را به زبان بیاوری. می دانی اگر همه را مانند آخری می گفتی چه می شد!

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

برچسب و تگ های مطلب طریقه ختم ذکر یا الله:

طریقه ختم ذکر یا الله, ختم ذکر یا الله, روش ختم ذکر یا الله, راههای ختم ذکر یا الله, نحوه ی ختم ذکر یا الله, خواص ختم ذکر یا الله, کاربرد ختم ذکر یا الله, عظمت ذکر یا الله, فواید ختم ذکر یا الله, ذکرهای مجرب, آشنایی با ذکرهای مجرب
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥