حکمت رشد مو و ناخن چیست؟

حکمت رشد مو و ناخن چیست؟

آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید؟
wisdom hair nail growth
حکمت رشد مو و ناخن و حس نداشتن آن ها چیست؟
هر کارخدا حکمتی دارد. آیا حکمت رشد مو و ناخن، را می دانید.
Do you know the wisdom of hair and nail growth?
wisdom hair nail growth
What is the wisdom of hair and nail growth and the feeling of not having them?
Every worker has wisdom. Do you know the wisdom of hair and nail growth?

 

آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید

عکس مطلب آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ
آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید,عکس آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید,سئو آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید,مقاله آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید,

توضیحات کامل مطلب آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید

باز تأمل کن در اینکه خداوند با حسن تدبیر و حکمت، مو و ناخن را آفرید.

امام صادق (ع) فرمودند: «در اين بنگر و تأمّل كن كه چه حُسنِ تدبيرى در آفرينش موها و ناخن هاست. از آن رو كه آنها از چيزهايى اند كه بلند مى شوند و زياد مى شوند، به گونه اى كه نياز است پيوسته از آنها كاسته شود، فاقد حس آفريده شده اند، تا انسان از كوتاه كردن آنها احساس درد نكند؛ در حالى كه اگر مو و ناخن از چيزهايى بودند كه حس داشتند، انسان، در كوتاه كردن و چيدن آنها، ميان دو ناخوشايند، مى ماند که يا آنها را وا گذارد تا بلند شوند و بر او سنگينى كنند، و يا آن كه با تحمل درد و رنجى كه او را مى آزارد، آنها را كوتاه كند».

مفضّل مى گويد: گفتم: چرا اصولاً اينها به گونه اى آفريده نشده اند كه زياد و بلند نشوند تا انسان به كوتاه كردن آنها نيازمند گردد؟

امام فرمودند: «خداوند را در اين باره، بر بند، نعمت هايى است كه آنها را نمى شناسد تا او را بر آنها سپاس گويد. بدان كه دردها و بيمارى هاى بدن، همراه با درآمدن موها از بستر خود و درآمدن ناخن ها از انگشتان، از بدن بيرون مى روند.

از این رو به انسان فرمان داده شده که هر هفته اقدام به مالیدن نوره و تراشیدن مو و کوتاه کردن ناخن ها کند. این کار باعث می شود که مو و ناخن با شتاب بیشتری برویند و دردها و بیماریها را سریعتر خارج کنند. اگر شخص چنین نکند، رشد آنها کم می شود، در نتیجه، دردها در بدن می ماند و بیماری های مختلف پدید می آیند.

اما هنگامى كه بلند شوند، سرگردان مى مانند و درآمدنشان كاهش مى يابد و بدين سبب، مايه هاى دردها و بيمارى ها در بدن حبس شوند و بيمارى ها و دردهايى را پديد آورند. افزون بر اين، موها از درآمدن از جاهايى كه به انسان زيان مى رساند و تباهى و ضرر براى او پيش مى آورد، باز داشته شده اند.

سموم و اخلاط مضر بدن از طریق موها و ناخن ها از بدن خارج می شوند و از بین بردن راه خروج آن ها موجب تجمع آن ها در تمام نقاط بدن و ایجاد رسوب و پیری زودرس می شود و حتی به عملکردهای مغز آسیب می رساند.

درباره ی حکمت رشد مو و ناخن, حکمت رشد مو و ناخن چیست, همه چیز درباره ی حکمت رشد مو و ناخن

آشنایی با حکمت رشد مو و ناخن

همچنین از رویش مو در چند جاى بدن که وجود آن براى انسان مایه رنج و زیان است جلوگیرى شده. اگر مو در دیدگان مى‏ رویید آیا آدمى نابینا نمى‏ شد؟ و اگر در دهانش مى‏ رویید آیا خوردن و آشامیدن انسان دشوار و بدون ‏لذت نمى ‏شد؟ اگر در کف دست رشد مى‏ کرد آیا انسان از لمس درست اشیا و انجام برخى از کارها باز نمى‏ ماند؟ پس نیک بنگر که چگونه در جایى که سود و مصلحتى در کار نیست نروییده. اینها مخصوص انسان نیست، بلکه در چهارپایان و درندگان و دیگر حیوانات تولید مثل‏ کننده نیز چنین است؛ از این رو با اینکه بدن آنها از مو پوشیده است و لیکن این مناطق، دقیقا به خاطر آنچه که ذکر شد، مویى بر آنها نیست.

پيامبر خدا (ص) فرمودند : روييدن مو در بينى مايه ايمنى از جذام است.

– امام صادق (ع) فرمودند : «گشادى گريبان و روييدن مو در بينى مايه ايمنى از جذام است». سپس فرمود: «مگر نشنيده اى سخن شاعر را كه گفته است: پيراهن مرا تنها گشاده گريبان و گشاده آستين مى بينى ؟»

بنابراین نیک بیاندیش که چگونه خداوند از هر گونه خطا و زیان و ناهماهنگی به دور است و همه ی کارهای او حکمت و تقدیر است و همه مصلحت و سود دارند.

منبع : بیتوته

برچسب و تگ های مطلب آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید:

آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید, حکمت رشد مو و ناخن, آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید, آشنایی با حکمت رشد مو و ناخن, درباره ی حکمت رشد مو و ناخن, حکمت رشد مو و ناخن چیست, همه چیز درباره ی حکمت رشد مو و ناخن, حکمت رشد مو و ناخن چه چیزی است, درمورد حکمت رشد مو و ناخن, درباره ی حکمت رشد مو و ناخن, حکمت رشد مو و ناخن از نظر امام صادق, نظر امام صادق از حکمت رشد مو و ناخن, سخن امام صادق درباره ی حکمت خدا برای رشد مو و ناخن, حکمت رشد ناخن و موها چیست, حکمت حس نداشتن مو و ناخن,حکمت رشد مو و ناخن,آیا حکمت رشد مو و ناخن را می دانید, آشنایی با حکمت رشد مو و ناخن,درباره ی حکمت رشد مو و ناخن, حکمت رشد مو و ناخن چیست, همه چیز درباره ی حکمت رشد مو و ناخن,حکمت رشد مو و ناخن چه چیزی است, درمورد حکمت رشد مو و ناخن,درباره ی حکمت رشد مو و ناخن,سخن امام صادق درباره ی حکمت خدا برای رشد مو و ناخن, حکمت رشد ناخن و موها چیست,حکمت حس نداشتن مو و ناخن, حکمت رشد مو و ناخن از نظر امام صادق, نظر امام صادق از حکمت رشد مو و ناخن,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥