ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه؟ گفت:دمم witness said tail

ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه؟ گفت:دمم witness said tail

ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه؟ گفت:دمم
witness said tail
ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت کیه؟ گفت: دمبم . این مثل بیشتر درباره افراد غرضمند یا بیهوده گوئی گفته میشود که برای حقیقت سخن خود، فرد غرضمند یا بیهوده گوتر از خود را به گواهی بگیرد.
They said to the fox, “Who is your witness?” He said: My tail
They said to the fox, “Who is your witness?” He said: My tail. This proverb is mostly said about intentional or useless people who testify to the truth of their words, intentional or useless person better than themselves.

 

ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت كیه ؟ گفت: دمبم !

عکس مطلب ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت كیه ؟ گفت: دمبم !
ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت كیه ؟ گفت: دمبم !"تبلیغات ویژه فان طب"

توضیحات کامل مطلب ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت كیه ؟ گفت: دمبم !

ضرب المثل ,ضرب المثل ایرانی,ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه

ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه گفت دمم

ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه؟ گفت:دمم

ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت کیه؟ گفت: دمبم . این مثل بیشتر درباره افراد غرضمند یا بیهوده گوئی گفته میشود که برای حقیقت سخن خود، فرد غرضمند یا بیهوده گوتر از خود را به گواهی بگیرد.

داستان ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه؟ گفت:دمم

در گذشته های دور جنگلی خوش آب و هوا بود . همه حیوانات جنگل به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می‌کردند. تا اینکه یک روز روباهی ناآشنا وارد جنگل شد. ظاهر روباه و اعتماد به نفسش به گونه ای بود که حیوانات فکر کردند آدم حسابی است. به خصوص دمش که خیلی کلفت بود و حالت زیبایی داشت. به همین دلیل حیوانات گمان کردند یک حیوان خاصی است و احترام زیادی برایش قائل بودند. او نیز از احساسات پاک‌ حیوانات شروع به سوءاستفاده کرد.

هرکجا که میلش می کشید می‌رفت و هر کاری را که دلش می‌خواست می‌کرد و کسی نیز نمی تونست جلو او را بگیرد. به تدریج روباه شروع کرد به برداشتن غذاهای حیوانات دیگر. از انبار غذای سنجاب‌ ها گردو و فندوق برمی‌داشت اما نخودچی‌ها و کشمش‌ها را برنمی داشت. آن‌ها را به کلاغ می‌داد تا به جنگل کناری ببرد و در عوض آن موش می‌گرفت. از لانه شغال خرگوش برمی‌داشت و به عقاب می داد تا به ببر جنگل کناری بدهد و گوسفند می‌گرفت. همین گونه هر روز ادامه داشت.

ضرب المثل ,ضرب المثل ایرانی,ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه گفت دمم

داستان ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كيه

تا اینکه شیر به عنوان سلطان جنگل به خسته شد و فرمان داد روباه دست از این کارش بردارد. اما روباه پیام داد که کارهای من مشکلی ندارد و چنانچه ناراضی هستی می‌توانی از این جنگل بروی. شیر از این حرف روباه عصبانی شد و میان جنگل روباه را گرفت و به او گفت  تو با چه جراتی این کارها رو می‌کنی؟

روباه در کمال آرامش گفت: چه کاری؟ مگه سند و مدرک داری؟ من همه کارهام براساس قانون جنگله! شیر پرسید: از کجا میگی این کارها قانونی هستن؟ روباه با افتخار دمش را بالا داد و گفت: بیا از دمم بپرس! شیر از این جواب نا مربوط نتوانست چیزی بگوید. از همان زمان این ضرب‌المثل بر سر زبان‌ها افتاد.

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

برچسب و تگ های مطلب ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت كیه ؟ گفت: دمبم ! :

ضرب المثل به روباهه گفتند شاهدت كیه ؟ گفت: دمبم ! , ضرب المثل, ضرب المثل ایرانی, ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كیه, داستان ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كیه, ضرب المثل به روباه گفتند شاهدت كیه گفت دمم
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥