ساخت نسل جدید باتری‌ها از چوب

ساخت نسل جدید باتری‌ها از چوب,باتری‏‌ها ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی ,نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند,نسل جدید باتری از چوب,کارایی چوب,باتری طبیعی,Wooden battery,

نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند
Wooden battery
گروهی از دانشمندان به روشی دست یافته‌‌اند که با کمک آن می‌توان از چوب برای ساخت نسل جدید باتری‌‌ها بهره برد. محققان دانشگاه Brown موادی را از چوب درختان تولید کرده‌‌اند که در باتری‌‌های حالت جامد استفاده می‌شود. این مواد علاوه‌بر داشتن امنیت بالاتر، آسیب کمتری نیز به نسبت باتری‌‌های موجود به محیط‌زیست وارد می‌کنند.
The new generation of batteries are made of wood
A team of scientists has developed a way to use wood to make a new generation of batteries. Researchers at Brown University have developed materials from wood that are used in solid-state batteries. In addition to being more secure, these materials also cause less damage to the environment than existing batteries.

 

نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند

عکس مطلب نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند

"پیشنهاد ویژه فان طب"
خرید انواع لمینت دندان
لمینت دندان
تبلیغ در فان طب
تبلیغ
تبلیغات در فان طب
تبلیغ
نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند,عکس نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند,سئو نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند,مقاله نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند,

توضیحات کامل مطلب نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند

باتری‌‌های مرسوم لیتیوم-یونی همانند آنچه در گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها و دیگر دستگاه‌های الکترونیک استفاده می‌شود، از مایعات فرار به‌عنوان الکترولیت استفاده می‌کنند. این الکترولیت‌‌ها، یون‌‌های لیتیوم را بین الکترودهای منفی و مثبت باتری هدایت می‌کنند. الکترولیت‌‌های مایع اگرچه این عمل را به‌خوبی انجام می‌دهند، اما بسیار مضر و خطرناک هستند. در واقع اگر باتری دچار مشکل شود، ممکن است باعث آتش‌‌سوزی شود.

اگرچه این اتفاق کمتر پیش آمده، اما طی سال‌های اخیر، گزارش‌‌های مربوط به انفجار باتری دستگاه‌های الکترونیکی کم نبوده‌‌اند. حال محققان برای ‌ایمن‌‌تر کردن باتری‌‌ها، تولید باتری‌‌های حالت جامد را در دستور کار دارند که در آنها یک مایع جامد نقش الکترولیت را ایفا می‌کند. بدیهی است که یک ماده جامد و غیرقابل اشتعال می‌تواند خطر کمتری داشته و آسیب کمتری نیز برای تولید به محیط‌زیست وارد آورد.

در اغلب تحقیقات پیرامون الکترولیت‌‌های جامد، پژوهشگران از مواد سرامیکی استفاده می‌کنند که اگرچه یون‌‌ها را به‌خوبی منتقل می‌کنند اما شکننده هستند و به‌راحتی ترک می‌‌خورند، اما محققان دانشگاه Brown موفق به‌دستیابی به روشی برای استفاده از ماده‌‌ای دیگر یعنی چوب به‌عنوان الکترولیت جامد شده‌‌اند. این ماده از ترکیبی از مس و لوله‌های پلیمری از چوب درختان به‌دست آمده، که به آن نانوفیبریل‌‌های سلولوزی گفته می‌شود، ساخته می‌شود. این ماده پلیمری تولیدشده توسط محققان، بسیار نازک و در عین حال انعطاف‌‌پذیر بوده و شبیه به یک ورق کاغذ به‌نظر می‌رسد. افزون بر این، رسانایی یون این ماده نیز به‌خوبی مواد ضخیم و مواد سرامیکی است. یو کی، از محققان این گروه تحقیقاتی در این‌خصوص می‌گوید: یون‌‌های لیتیوم در این الکترولیت جامد ارگانیک از طریق مکانیزم‌‌‌هایی حرکت می‌کنند که ما عموما مشابه آن را در مواد سرامیکی غیرارگانیک می‌‌بینیم و این کار، رسانایی یونی بالایی را به ارمغان می‌‌آورد. استفاده از این مواد که محصول طبیعت است، از تبعات منفی تولید باتری بر محیط‌زیست می‌کاهد.

محققان امیدوارند که با توسعه بیشتر این روش، بتوانند در آینده نزدیک باتری‌‌های حالت جامد را در سری جدید انواع دستگاه‌های الکترونیکی تعبیه کنند.

 آی تی ایران

برچسب و تگ های مطلب نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند:

نسل جدید باتری‏‌ها از چوب ساخته می‏‌شوند, گوشی سامسونگ,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی سامسونگ گالکسی,گوشی گالکسی سامسونگ,موبایل نوکیا,گوشی نوکیا,موبایل سونی اریکسون,سونی اریکسون اکسپریا,قیمت گوشی htc,تبلت,تبلت سامسونگ,تبلت سونی,تلویزیون سامسونگ,تلویزیون ال جی,آیفون,آی پد,لپ تاپ,قیمت لپ تاپ
,گوشی موبایل,گوشی سامسونگ,گوشی نوکیا,گوشی سونی,گوشی سونی اریکسون,گوشی htc,گوشی ال جی,تبلت,تبلت سامسونگ,تلویزیون lcd,تلویزیون led,تلویزیون پلاسما,آیفون,اپل,آی پد,دوربین عکاسی,آندروید,لپ تاپ,لپ تاپ دل,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥