علت نامگذاری روز جهانی فیل world elephant day

علت نامگذاری روز جهانی فیل world elephant day

روز جهانی فیل چه روزی است؟
world elephant day
12 آگوست روز جهانی فیل نامگذاری کرده اند. این نامگذاری برای بیشتر شدن آگاهی، به اشتراک گذاشتن دانش و دادن راه کار هایی برای محافظت بهتر از فیل ها انجام شده است.
What is World Elephant Day?
world elephant day
August 12 is named World Elephant Day. This naming is done to increase awareness, share knowledge and provide solutions to better protect elephants.

 

روز جهانی فیل چه روزی است؟

عکس مطلب روز جهانی فیل چه روزی است؟
روز جهانی فیل چه روزی است؟

توضیحات کامل مطلب روز جهانی فیل چه روزی است؟

علت نامگذاری روز جهانی فیل چیست؟

این روز را پاتریسیا سیمز، فیلمساز کانادایی و موسسه متداول به معرفی مجدد فیلها با هدف نشان دادن موقعیت این پستانداران نامگذاری شده است."تبلیغات ویژه فان طب"

ویلیام شاتنر، بازیگر مشهور و محبوب سینما، از طرح نام‌گذاری روزی به نام فیل‌ها خیلی پشتیبانی کرد. وی همان کسی است که متن فیلم بازگشت به جنگل و زمانی که فیل‌ها جوان بودند را خوانده است. باراک اوباما ، شاهزاده ویلیام ، لئوناردو دی‌کاپریو ، کریستین دیویس و اشلی جاد ، هنرپیشه و فعال سیاسی امریکایی، از دیگر افرادی هستند که به فیل‌ها و سرنوشتشان راغب هستند.

همه‌ ما فیل‌ها را می‌شناسیم و خیلی هایمان آن‌ها را از نزدیک دیده‌ایم. فیل‌ها باهوش هستند. خاطرات خوب و بد گذشتۀ خود را در خاطر دارند و غم و شادی را احساس می‌کنند. آن‌ها به صورت خانوادگی زندگی می‌کنند و با اعضای خانوادۀ خود همدلی می‌کنند.

در فرهنگ‌های شرقی، فیل نماد هوش و دل رحم است. در افسانه‌های هندو آمده است که ایندرا )، پادشاه آسمان‌ها، سوار بر فیلی به اسم آیراواتا می‌شود. همینطور اعتقاد دارند که جهان بر پشت یک فیل قرار گرفته است. در کشور سیام، افرادی بودند که از فیل‌های سفید مقدس مراقبت می‌ نمودند.

با چیزهایی که گفته شد، باز هم هرساله، تنها در آفریقا، شکارچیان حدود 27000 فیل را وحشانه شکار می‌کنند، تا از عاجشان استفاده کنند. بزرگ‌ترین متقاضیان عاج در چین هستند. در این بازار سیاه، بعضی اوقات، عاج به قیمت طلا معامله می‌شود.این اواخر، شکارچیان ساتائو ، یکی از بزرگ‌ترین و تعجب انگیزترین فیل‌های دنیا، را برای عاجش کشتند.

روز جهانی فیل ,علت نامگذاری روز جهانی فیل,علت کاهش تعداد فیل ها چیست

علت کاهش تعداد فیل ها چیست

علت کاهش تعداد فیل ها چیست؟

دومین خطری که این حیوانات ارزشمند را به خطر می اندازد کوچک شدن زیستگاهشان است، به علت زیاد شدن فعالیت‌های کشاورزی و جنگل‌زدایی. این کار استفاده از منابع غذایی فیل‌ها را کم می‌کند و همینطور مجبورشان می‌کند کنار هم زندگی کنند و در نتیجه شکارچیان راحت تر شکارشان می کنند.

نگه داشتن آن‌ها در باغ وحش‌ها و سیرک‌ها تهدید بزرگ دیگری برای ادامۀ زندگی آن‌هاست. این خطرات به اندازه ای جدی‌اند که اتحادیۀ بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) اعلام کرده است فیل‌ آفریقایی در معرض خطر و فیل‌ آسیایی در معرض انقراض است.

مبارزان حقوق این حیوان وضعیت آن را به ویژه در آسیا خیلی بحرانی توصیف می کنند و گفته اند که تنها چهل هزار عدد از آنها در این قاره باقی مانده است.

تعداد فیلهای آفریقایی نیز در اوایل قرن بیستم به پنج میلیون عدد می رسید اما این تعداد نیز حال به سیصد هزار کمتر شده است.

روز جهانی فیل ,علت نامگذاری روز جهانی فیل,دلیل نامگذاری روز جهانی فیل چیست

روز جهانی فیل

زیست شناسان تجارت غیرقانونی عاج فیل در آفریقا را علت اصلی کاهش تعداد این حیوانات می دانند.

ولی علت کاهش تعداد این حیوانات در آسیا افزایش جمعیت و کم بودن جا عنوان شده است.

در طول نیم قرن گذشته حدود سه چهارم فیلهای آسیایی از بین رفته اند. فیل ها در بالی اندونزی و میانمار با میوه های خوش مزه پذیرایی می شوند.

در پناهگاه حیوانات وینگا باو میانمار بیشتر از ۶۰۰ کیلوگرم میوه برای این جشن به فیل ها می دهند.

حال این پناهگاه ۱۴ فیل دارد که مردم و گردشگران از آنها دیدن می کنند.

روز جهانی فیل ,علت نامگذاری روز جهانی فیل,روز جهانی فیل ها

علت نامگذاری روز جهانی فیل

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

برچسب و تگ های مطلب روز جهانی فیل چه روزی است؟:

روز جهانی فیل چه روزی است؟, روز جهانی فیل, علت نامگذاری روز جهانی فیل, روز جهانی فیل چه روزی است, علت کاهش تعداد فیل ها چیست, دلیل نامگذاری روز جهانی فیل چیست, روز جهانی فیل ها
,

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥