تصویر زیبا از ستارگان جوان در سحابی مرداب Lagoon Nebula

تصویر زیبا از ستارگان جوان در سحابی مرداب Lagoon Nebula

تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان
Young stars in the lagoon nebula
تصویری که با کمک داده‌های “تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا” به دست آمده، سحابی غول‌پیکری را نشان می‌دهد که ستارگان جوان را در خود جای داده است.
A picture of the blue house of young stars
The image, obtained with the help of data from the Chandra X-ray Telescope, shows a giant nebula containing young stars.

 

تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان

عکس مطلب تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان
تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان

توضیحات کامل مطلب تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان

به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، “سحابی مرداب” (Lagoon Nebula) که حدود 4000 سال نوری با زمین فاصله دارد، فرصت خوبی را برای ستاره‌شناسان فراهم می‌کند تا به بررسی ستارگان جوان بپردازند."تبلیغات ویژه فان طب"

سحابی مرداب که با نام “ان‌جی‌سی ۶۵۲۳” (NGC 6523) و “مسیه ۸” (Messier 8) نیز شناخته می‌شود، ابر غول‌پیکری از گاز و غبار است که ستارگان در آن به دنیا می‌آیند.

بسیاری از ستارگان جوان، پرتوهایی پرانرژی مانند پرتو ایکس را منتشر می‌کنند. در این تصویر که براساس داده‌های “تلسکوپ پرتو ایکس چاندرا” (Chandra X-ray Observatory) ارائه شده است، ستارگان جوان به رنگ صورتی دیده می‌شوند. داده‌های ترکیب شده، تصویری به رنگ آبی و سفید از خانه ستارگان جوان ارائه می‌دهند.

برچسب و تگ های مطلب تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان:

تصویری از خانه آبی‌رنگ ستارگان جوان, اخبار,اخبار علمی,اخبار آموزشی,رزومه کاری,فرم رزومه,نمونه رزومه کاری,سوالات مصاحبه استخدامی,اخبار روز,اخبار علمی جدید,اخبار علمی روز
,

مطالب و محصولات مشابه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید ♥